Mayıs 29, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse NFT

SNOOP DOGG’DAN, NFT VE METAVERSE MARKA BAŞVURUSU

marka

Metaverse ve NFT alnında adını sık sık duyuran Snoop Dogg, bu sefer de NFT ve metaverse odaklı ticari marka başvurusunda bulundu.

NFT sektörü sadece popüler koleksiyonları ile değil, sanatçı ve şirketlerin yeni ürünleri ile de sık sık gündeme gelmeyi başarıyor. Son dönemde birçok sanatçının NFT tabanlı yeni eserler ortaya çıkardıklarını düşündüğümüzde bu oldukça normal. Bu sanatçılardan biri olan Snoop Dogg da yeni bir marka başvurusu ile NFT ve metaverse odaklı çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.
Daha öncesinde popüler metaverse projeleri ile ortaklık kurarak şarkılarında metaverse temasını benimseyen Snoop Dogg, bu sefer de Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Marka Ofisi’ne (USPTO) yeni bir başvuruda bulundu.
Lisanslı ticari marka avukatı Michael Kondoudis tarafından Twitter üzerinden paylaşılan başvuruda, giyim, şapka, ayakkabı, NFT'ler ve dijital koleksiyonlar gibi birçok çeşitte sanal ürün bulunuyor.
Bu tür marka başvuruları ile sektörün geleceği hakkında ufak çaplı bir tahminde bulunmak mümkün. Marka başvurusunda bulunan ünlüler ve şirketler, gelecekte bu ürünler üzerinden hak talep edebilmek adına bir nevi yatırım yapıyorlar. Bu da bu isimlerin metaverse'ün geleceği hakkındaki vizyonlarını yansıtıyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video