Mayıs 22, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

TEGV’İN NFT PROJESİYLE EĞİTİME DESTEK

TEGV

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), gelecek kuşaklara bir imza niteliği taşıyacak NFT projesine imza atıyor. Proje ile çocuklar gelecek ile kurdukları hayallerini resimlere döküyor. Çizim yaptıkları resimler, yüksek çözünürlükte dijital görsellere çevrilerek NFT objesi haline getirilecek. Projenin satışlardan elde edilecek kârın tamamı, çocukların eğitimi için TEGV’e bağışlanacak.

TEGV (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) gelecek kuşaklara bir imza niteliği taşıyacak NFT projesi ile çocukların yaratıcılıklarını arttırmayı amaçlıyor. NFT projesinde “Gelecekteki Ben” ve “Benim Kahramanım” temalı resimlerdeki karakterler, grafikerlerle dijital ortamda yüksek çözünürlükte çizilerek NFT haline getirilecek. Projede, futbolcu Taylan Antalyalı karakteri ile yayınlanan çizgi film tanıtımı büyük ilgi görüyor.

 NFT TEMALI RESİMLER NİTELİKLİ DİJİTAL DEĞERE DÖNÜŞECEK

Proje ile TEGV, öğrenim alanlarında çocuklara ilk olarak, gelecekte nasıl bir hayat yaşamak istediklerini soruyor, hayal yeteneklerini geliştirerek, kendilerini nasıl tanımladıklarını ve ne tür işlerde çalıştıklarını düşündürüyor ve gelecekte olmak istedikleri dünyayı inşa etmelerini istiyor. NFT projesi ile çocukların yaptıkları her işin ve yarattıkları her yeni fikrin, gelecekte ne kadar önemli olacağını anlamaları hedefliyor. Gelecekte önemli bir yerde olacaklarının farkındalığı yaratılarak, çocuklardan “Gelecekteki Ben” ve “Benim Kahramanım” temalı resimler isteniyor. Bu resimlerin hikayeleştirilmesi ile neden bu meslekleri tercih ettikleri çocuklara soruluyor.

NFT PROJESİ İLE ÇOCUKLAR GELECEKTEKİ DÜNYALARINI YARATIYOR

TEGV, öğrenim alanlarındaki çocuklara ilk olarak, gelecekte nasıl bir hayat yaşamak istediklerini hayal etmeleri isteniyor. Bu amaçla kendilerini nasıl tanımladıklarını ve ne tür işlerde çalıştıklarını düşündürüp, gelecekte olmak istedikleri dünyayı inşa etmelerini isteniyor. Bu noktada eğitmenler, çocukların çalışmak istediği meslek guruplarının hayatımızda ne kadar etkin olduğunu ve toplum için bu insanların ne kadar önemli olduğunu anlamalarını sağlanıyor.
 Çocukların süper güçleri olmayan, kendileri ve yaşadıkları toplumlar için oldukça faydalı birer kahraman olacaklarını görmelerine olanak tanınıyor. Gelecekte olmak istedikleri yerler ve meslekler yaratılarak çocuklardan temalı resimler isteniyor.

GELECEĞİN METAVERSE TEKNOLOJİLERİNE NFT İMZASI

Singapur merkezli Blokzincir (Blockchain) teknoloji şirketi Blatform’un CMO’su Ertan Turhan, “Yepyeni teknolojilerinin kullanılacağı ve kendi içeriği ile Dünya’da bir ilk olacak projede, çocuklardan gelecekte nasıl bir dünyada var olmak istediklerini öğreniyoruz. Bu dünyada kendilerini nerede gördüklerini anlamak bizim için çok önemli. Kendi seçecekleri mesleklerin, aslında hayatımızda ne kadar önemli olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Kendilerinin bu meslekleri neden seçtiklerini öğrenerek, düşüncelerini resme dökmelerini sağlıyoruz. İşte bu aşamadan sonra süper teknolojiler devreye giriyor. Çünkü geleceğimize imza atacak çocuklar bugünün “süper” diye nitelendirdiğimiz teknolojilerine, bizden çok daha çabuk adabte olarak, hayatın içinde kullanıyor olacak. Bizler onlara, NFT ile yeni ufuklar açıyoruz. Onların düşünceleri ve fikirleri ile oluşturdukları hayal ürünlerini, önce fiziksel olarak resimlerde görmek ve sonrasında ise, bunların dijitaldeki değerlerine değer katmak, onları çok fazlasıyla heyecanlandıracak ve heveslendirecek bir çalışma. Üstelik bu proje ile çocuklar yaşıtlarına da hem örnek, hem de destek olmuş olacak. Bu haliyle bile birçok birleşeni aynı yumakta toplayan bir zincir! Ve buna bizler, Blokzincir teknolojilerini kullanarak altyapı sağlıyoruz” dedi.

HABERİN DEVAMI…

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video