Mayıs 29, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

TÜBİFED’TEN METAVERSE EĞİTİMİ

TÜBİFED

Bilişim Sektörü Dernekleri Federasyonu TÜBİFED tarafından Adana Bilişimci İş İnsanları Derneği ABİAD işbirliğinde sektör üyelerinin geniş katılımıyla Metaverse ile Bilişim Sektöründe oluşan yeni fırsatlar konulu Metaverse 101 Eğitimi yapıldı.

TÜBİFED Bilişim Sektörü Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Kırık “Meta-evren”in kısaltması olan metaverse’ün gerçek ve sanalın bir bilim kurgu vizyonunda birleştiği ve insanların farklı cihazlar arasında hareket etmesine ve sanal bir ortamda iletişim kurmasına izin verdiği dijital bir dünya olduğunu belirterek düzenledikleri Metaverse eğitiminin sektör üyeleri tarafından büyük ilgi gördüğünü ifade etti.  
TÜBİFED Başkanı Necmettin Kırık; "Eğitimde Reality (gerçeklik) kavramının sanal dünyadaki versiyonları olan VR, AR, MR e XR’ı, NFT’nin (Non Fungible Token) Nitelikli Fikri Tapu olarak Türkçeye ne kadar iyi çevrildiğini, NFT sanat dünyasında ve arsa satışında Türkiye’nin ne kadar önde olduğunu ve metaverse’ün ticaretimizi geliştirmek için ne kadar önemli bir mecra olduğunu bize anlatan SDÜ Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü sevgili hocamız Doç. Dr. Pınar Göktaş’a, GamFed Türkiye Metaverse Kulübü Kaptanı sevgili Kerem Yazıcı’ya, bu eğitim için emek harcayan başta başkan Mehmet Ali Altun olmak üzere tüm ABİAD- Adana Bilişimci İş İnsanları Derneği üyelerine ve tüm katılımcılara teşekkür ederiz." dedi.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video