Mayıs 22, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

STARBUCKS’IN NFT PLANLARI

Starbucks

Starbucks NFT planlarını açıklığa kavuşturdu. Kahve devi, özel deneyimler ve avantajlar sağlayan NFT’ler sunmak istiyor.

Geçtiğimiz ay Starbucks CEO’su Howard Schultz NFT dünyasına “dalış yapacaklarını” söylemişti. Ortaya çıkan son raporlar, Starbucks’ın müşterilere özel deneyimler ve avantajlar sağlayan NFT’ler tasarladığını gösteriyor.
2022’nin ilk çeyreğine dair kazanç raporunu yayınlayan Starbucks, nihayet blok zinciri tabanlı NFT teknolojisini nasıl değerlendireceğini bulmuş gibi görünüyor. Kahve devi, NFT ile dijital bir topluluk oluşturmak ve özel avantajlar sunmak istediğini söylüyor.

Starbucks, NFT ile özel deneyimler yaratmak istiyor

Dünyanın en popüler kahve dükkanlarından biri olan Starbucks, NFT planlarını detaylandırmaya başladı. Ev ve iş arasında bir yer olan “Üçüncü Yer” konsepti dahilinde NFT koleksiyonlarından da bahseden Starbucks, müşterilere NFT satarak birtakım avantajlar kazanmasını sağlayacak.
“Starbucks ile ilgili deneyimlere ve avantajlara özel erişim” konusunda belli bir açıklama olmamasına rağmen, alışverişlerde indirim uygulanabileceği düşünülüyor. Starbucks Baş Pazarlama Sorumlusu Brady Brewer konuyla ilgili şunları söyledi:

“Starbucks topluluğu, çevresel olarak sürdürülebilir Web3 platformları üzerine bilinçli seçimler yapıyor. Bu topluluk Starbucks markasını daha da güçlendirecek, ortaklarımızın ilgisini çekecek ve işimize katkı sağlayacak.”

Starbucks’ın raporlarında yer alan açıklamaya göre “Starbucks Digital Community Web3” bu yıl içinde kullanıma sunulacak. Şirket, NFT’lerin mobil sipariş, mağaza içi WiFi ve Starbucks Ödül programı gibi teknoloji destekli girişimlerinin devamı olduğunu söyledi.
Starbucks’ın NFT’ler ile ilgili büyük planları olsa da, yatırımcılar aynı düşüncede değil. Wall Street Journal NFT pazarının “çökmekte” olduğunu iddia ederken, Eylül ayındaki zirveye kıyasla satışların yüzde 92 düştüğünü belirtti.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video