Nisan 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para NFT

SOLANA’DA NFT MINT ORANI ZİRVEYE ULAŞTI

Solana

Popüler kripto para birimi Solana (SOL) ağında gerçekleşen NFT (Non-fungible token) Mint işlemleri tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştı.

The Block tarafından sağlanan verilere göre, Solana ağındaki NFT mint (yeni NFT çıkartma olayı) işlemleri 7 Eylül günü 312.000 seviyesini görerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış oldu. Solana ağı üzerinde oluşturulan yeni NFT’lerin sayısını temsil eden bu veriler, 4 Eylül’den 7 Eylül’e kadar olan kısa sürede neredeyse 8 katlık bir artışa işaret ediyor. Solana ağında NFT pazar yeri olarak hizmet veren Magic Eden bu hacim artışında öne çıkıyor ve işlem hacmi olarak eylül başından bu yana %25‘lik artışıyla dikkat çekiyor.
Yorumculara göre Solana ağına artan bu talebin sebebi, en büyük rakibi Ethereum’a kıyasla çok daha ucuz işlem ücretiyle NFT Mint edilebilmesine dayanıyor. Bunun yanı sıra yakın gelecekte Solana NFT üreticileri için yeni bir sistemin devreye girmesi ve içerik üreticilerinin 50 adet SOL karşılığında 1 milyon adet NFT‘yi mint işlemine açabilmesi planlanıyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video