Temmuz 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

ŞEF VİKAS KHANNA, NFT’LERİ YAYINLADI

Vikas

Dünyanın en pahalı yemek kitabının yazarı Vikas Khanna, yeni bir ürün ortaya çıkardı. Aynı zamanda bu kitap sınırlı sayıda olan bir kitap. Ancak bu sefer sahipliğini kanıtlamak için bir NFT ile birlikte geliyor.

Vikas Khanna, Hindistan’da doğmuş, ancak şimdi New York’ta yaşayan Michelin yıldızlı bir şef. Yeni bir nadir yemek kitabı ürünü çıkarmak için bir NFT platformu olan Akshaya ile ortaklık kurdu . Yeni kitabın adı Hindistan’ın Kutsal Yemekleri. Fiziksel ve dijital bir yemek kitabı olarak satılmaktadır.
Akshaya.io, Hindistan’ın metaverse ile ilgili öğeleri, NFT’leri ve fiziksel öğelerin dijital ikizlerini sunan ilk platformuydu. Ayrıca antikalar, mücevherler, butik mobilyalar ve diğer eserler için NFT eşleşmeleri sunarlar. Akshaya.io, platforma 10 milyon ABD doları yatırım yaptıklarını söylüyor.
Hindistan’ın Kutsal Yemekleri, Swarovski kristalleriyle kaplı akçaağaç ve ceviz ağacından bir kutunun içinde duruyor. Birlikte geldiği NFT, Ethereum Blockchain’de saklanıyor. Bu yemek kitabının dijital ikizine erişim sağlar. NFT, basılı kopyanın özgünlük ve mülkiyet kanıtıdır.
Khanna, “Daha önce başka hiçbir yemek kitabı yazarının yapmadığı şekilde, dijital ve fiziksel olanı bu türünün tek örneği koleksiyonda birleştirmek istedim” diyor.
Bu, Khanna’nın egzotik yemek kitaplarına ilk girişi değil. Dünyanın en pahalı yemek kitabının yazarı, “ Utsav ” olarak adlandırılan bir Hint festivali özetini içeren bir kitaba daha sahip ve bu kitap 16 kg ağırlığındadır. Fiyatı ise 13.000 dolardır.
Kitap, Sotheby’s aracılığıyla açık artırmaya çıkarıldı ve geliri hayır kurumlarına bağışlandı.
Khanna, Madonna için yemek pişirdiğini söylüyor. Ayrıca Tom Cruise için yemek pişirmiş. Khanna, Cruise’un en sevdiği yemeğin lahsun ki chutney ile birlikte bir gobi pakora olduğunu söylüyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video