Mayıs 29, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Futbol Metaverse NFT

PARIS SAINT-GERMAIN’DEN NFT ve METAVERSE HAMLESİ

Saint

NFT ve Metaverse, son zamanlarda en sık karşı karşıya kalınan terimler arasında yer alıyor. Özellik bugünlerde pek çok ünlü marka, Metaverse dünyasına gitmek için hazırlık yapıyor. Bunlardan birisi de dünyaca ünlü futbol takımı Paris Saint-Germain oldu.

Kısa süre önce Metaverse alanında önemli adım atan takım, kripto pazarının sporla birleşmesini sağlayacak.

Paris Saint-Germain, Metaverse başvurusunda bulundu

Neymar, Lionel Messi ve Kylian Mbappe gibi yıldız isimlerin de kadrosunda yer aldığı Fransız kulüp Paris Saint-Germain, NFT ve Metaverse’e girmek için marka başvurusu yaptı. Açıklanan bilgilere göre ticari marka, NFT destekli multimedya, kripto cüzdanları, kripto para birimi işlemlerini yönetme, sanal giysiler, spor malzemeleri ve elektroniği kapsayacak.
Lisanslı Metaverse marka avukatı Michael Kondoudis, 21 Mart’ta Twitter üzerinden paylaşım yaptı. Avukat, ticari marka başvurusunun 16 Mart‘ta gerçekleştiğini bu paylaşımda duyurdu. 
Bunun yanı sıra Kondoudis basın açıklamasında şunları söyledi:
Paris Saint-Germain dünyanın en tanınmış futbol kulüplerinden biri ve takımın adına ve markasına verilen değer çok büyük. Bu dosyalama, markayı Metaverse’e girerken korumak için bir sonraki mantıklı adımı temsil ediyor. PSG Metaverse’nin potansiyelini görüyor ve kendisine hakim olacak sanal ekonomi için ticari markasını hazırlıyor. Bu hareket, diğer profesyonel spor markalarını Metaverse’e katılmak için hazırlıklara başlama eğilimini takip ediyor.

Metaverse, spor organizasyonlarında yoğun ilgi görüyor…

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video