Nisan 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

OpenSea’YE KOPYA NFT’LERİ ALGILAMA ÖZELLİĞİ

kopya

NFT sektörüne gösterilen ilgilerin artmasıyla birlikte kopya NFT sayısı da artıyor. OpenSea, benzer veya kopya NFT’leri otomatik olarak engelleyecek.

Hızla gelişme kaydeden NFT sektöründe birtakım problemler yaşanabiliyor. Bunlardan biri de kopya içerikler. Popüler NFT pazaryeri OpenSea bu problemi ortadan kaldırmak için bir çözüm getirmeyi hedefliyor.
NFT pazaryeri OpenSea, kopya içerik konusunda yeni bir güncelleme yayımladı. Söz konusu olan bu güncelleme, özellikle iki konuya odaklanıyor. Bunlardan ilki doğrulamaya uygun içerik oluşturucuların sayısını artıran güncellenmiş bir hesap doğrulama ve tahsilat rozeti sistemi ekliyor. Bir hesabın doğrulama rozeti alabilmesi için 100 ETH’den fazla tahsilat hacmine sahip olması gerekiyor. 
Buna ek olarak daha önceden yapılan eserleri analiz eden, benzer veya kopyaları yapıldığında duruma göre basılmasını engelleyip, kaldırılmasını sağlayan bir otomatik sistem getiriyor.
Son olarak belirtmek gerekirse OpenSea’nin kopya NFT’leri azaltma politikası iki aşamadan oluşacak. Kopyalama önleme sistemi, OpenSea’deki yeni darphaneler dahil tüm NFT’leri taramak için bilgisayar Computer Vision teknolojisinden yararlanacak.
Bir diğer aşama ise gerçek insanların sahte ve kopya içerikleri ayırarak yapay zekayı eğittiği ve kopyaları elediği bir kısım olacak.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video