Temmuz 19, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

OpenSea’DEN NFT HIRSIZLIĞINA KARŞI YENİ POLİTİKA

hırsızlık

Popüler NFT pazar yerlerinden biri olan OpenSea ise yeni hırsızlık karşıtı politikasını Twitter üzerinden duyurdu.

NFT sektörü 2021’in sonu ve 2022’nin başındaki ivmesini kaybetmiş olabilir. Ancak bu durum NFT’lere olan ilgi azaldığı ve sektörün büyümediği anlamına gelmiyor. Bu noktada büyüyen sektör beraberinde dolandırıcı ve saldırganları da getiriyor. Popüler NFT pazar yerlerinden biri olan OpenSea ise yeni hırsızlık karşıtı politikasını Twitter üzerinden duyurdu.

OpenSea NFT Hırsızlığına Karşı Politikasını Güncelledi

NFT’ler her ne kadar çok geniş bir kullanım alanına sahip olsa da çoğunlukla ilgi odağı popüler NFT koleksiyonları oluyor. Özellikle bir NFT çalıntı haberi gördüğümüzde bunun Bored Ape veya CryptoPunk NFT’si olma olasılığı oldukça yüksek. Bu noktada NFT’lerin trafiğinin en yüksek olduğu platformlar da odak noktası oluyor.
Bu konuyu farkında olan OpenSea ise Twitter üzerinden bir takım açıklamalarda bulundu. Amerika Birleşik Devletleri yasaları dikkate alarak çalınan bir eşyanın satışına bilerek izin vermenin yasak olduğunu söyleyen OpenSea, NFT topluluğunun geri bildirimi nedeniyle polis raporlarının kullanımını genişletmek için politikasını değiştirdi.
Bu yeni açıklanan güncelleme ile platform, şüpheli ve şikayet alan bir transfer görürse NFT’nin satımını engelleyecek. Yedi gün içinde bir polis raporu alınmaz ise bu NFT’lerin satışı yeniden aktifleştirilecek. Bunu takiben şirket, çalınan eşyalar kurtarıldıktan sonra alım satım özelliklerinin yeniden etkinleştirilmesi sürecini kolaylaştırmak için de bir takım iyileştirmeler üzerine çalışıyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video