Temmuz 19, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

REAL MADRİD VE BARCELONA’NIN ORTAK METAVERSE BAŞVRUSU

başvuru

Dünyaca ünlü futbol kulüpleri, metaverse alanında ticari marka başvurularında bulundu. 

Kripto para ekosistemi son dönemde metaverse ve NFT’lerin hızlı yükselişine tanık oluyor. Dünyaca ünlü pek çok şirket ve tanınmış isim, bu alana yönelik marka başvurularında bulunuyor.
Bunun son örneği İspanya’nın en büyük iki futbol kulübü ile yaşandı. Dünyaca ünlü futbol kulüpleri Real Madrid ve Barcelona, ortak olarak metaverse ve kripto para alanında ticari marka başvurusunda bulundu.
Açıklama ticari marka avukatı Mike Kondoudis tarafından paylaşıldı.
El Clásico rakiplerinin başvuru içeriği, sanal gerçeklik oyunları, indirilemeyen sanal giysiler, ayakkabı ve şapkalar, indirilebilir blok zinciri işlem yönetimi yazılımı, e-cüzdan yazılımı ve daha fazlasını kapsayan ticari markaları kapsıyor.

Marka Başvuruları Artıyor

Real Madrid ve Barcelona bu alana giren ilk futbol kulüpleri değil. Daha önce İngiliz futbol kulübü Crystal Palace, logosu için NFT’leri ve diğer kripto araçlarını kapsayan bir ticari marka başvurusunda bulunmuştu.
Fransız futbol kulübü Paris Saint-Germain de, Mart ayı sonlarında NFT destekli multimedya, sanal giyim, spor giyim ve elektronik ürünler için marka başvurusu yapmıştı.
Dünyaca ünlü eski futbolcu David Beckham da, geçtiğimiz dönemde NFT alanına girmek üzere başvuruda bulunan isimler arasında yerini almıştı.
Artan ilgi metaverse ekosisteminin büyümesine dair beklentileri artırıyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırma, metaverse üzerinde yapılacak harcamaların 2030 yılında 5 trilyon dolara ulaşacağı tahminini içeriyor.
KAYNAK
Twitter
Instagram
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video