Haziran 24, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

OpenSea, FAIR.XYZ’Yİ FON TURUNDA DESTEKLEDİ

destekledi

NFT pazaryeri OpenSea, 4.5 milyon dolarlık fon toplama turunda NFT minting platformu Fair.xyz’yi destekledi. Risk sermayesi şirketi Eden Block turu yönetirken, OpenSea, NFX ve First Minute Capital de tura katıldı.

Şirket, Ukrayna – Rusya savaşı döneminde kendi NFT koleksiyonunu çıkarıp para toplayabilmesi için Ukrayna’ya destek olmuş ve 33 milyon dolar toplamasında yardımcı olmuştu.

OpenSea, Fair Desteği ile Dikkat Çekti

Fair’in kurucuları arasında Meta ve Goldman Sachs’ın eski mühendisleri olan Isaac Kamlisch, Isaac Bentata Chocron ve Nathan Cohen yer alıyor. Ekibe göre, şimdilerde NFT mintleme düzeni bozulmuş durumda. NFT geliştiricilerinin bilgi eksikliği, yüksek gaz ücretleri ve işlem başarısızlıkları üreticilerin kendi NFT’lerini oluşturmaktan alıkoyuyor.
Bentata Chocron bir röportajda, bir ya da iki parçalık koleksiyon oluşturmak için çok fazla kodsuz çözümler var dedi ve ekledi:

Diyelim ki büyük ölçekte bir şey yapmak istiyorsunuz. Bu 10 bin parçalık bir koleksiyon olsun. Buna ait bir akıllı kontrat yazmalı, web sitesi oluşturmalı ve NFT’yi buna tamamen entegre etmeniz gerekiyor. Sanatınızı oluşturup bunu merkezileştirmelisiniz. Bu da oldukça ayrıntılı bir süreç ve tecrübeli bir ekip tarafından bile haftalarca sürebilecek bir iş.

Fair ile Kısa Sürede NFT Koleksiyonu Oluşturulacak

Ekibe göre NFT mint platformu Fair’in çözümüyle beraber içerik oluşturucular NFT koleksiyonunu dakikalar içinde başlatabilecekler. Akıllı sıra teknolojisi bunu sağlamak dışında ödenen gaz fiyatlarında ve başarısız işlemlerde de düşüş hedefliyor. Fair Ekibi, bu hizmetler ile oluşturulacak NFT’lerden ilk satış etabından yüzde 6’lık bir komisyon ile para kazanmayı hedefliyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video