Mayıs 29, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

 INSTAGRAM’A DA NFT GELİYOR

Mark
Meta CEO'su Mark Zuckerberg, son dönemlerde popülaritesini hızla artıran NFT'lerin yakın bir gelecekte Instagram'a da geleceğini açıkladı. Şirket yöneticisi, kullanıcıların Instagram'da halihazırda sahip oldukları NFT'leri sergileyebileceklerine ve yeni NFT'ler üretebileceklerine işaret etti.
Meta CEO'su Mark Zuckerberg, 'SXSW 2022' etkinliğinde yaptığı açıklamada son dönemlerde popülaritesini hızla artıran NFT'lerin yakın bir gelecekte Instagram'a da geleceğini doğruladı. Konuyla ilgili çalışmalar yürütmeye başladıklarına işaret eden Zuckerberg, kullanıcıların platformda halihazırda sahip oldukları NFT'leri sergileyebileceklerini ve yeni NFT'ler üretebileceklerini dile getirdi. Şirket CEO'su, henüz NFT entegrasyonunun nasıl şekil alacağına ilişkin detayları paylaşamayacağını da sözlerine ekledi.
Aksam.com.tr'nin Engadget'tan aktardığı habere göre; Zuckerberg ve diğer şirket yöneticileri, daha önce de NFT'lere yönelik ilgilerini ortaya koyacak açıklamalar yapmıştı. Instagram CEO'su Adam Mosseri, platformun 'NFT' teknolojisini aktif olarak değerlendirdiğini ifade etmişti. Meta, kripto para cüzdanı Novi'ye de NFT entegrasyonu getirmeyi planlıyordu.
Zuckerberg, etkinlikte yaptığı açıklamada NFT'lerin bir gün 'metaverse'te de aktif rol oynayabileceğini belirtti. Avatarların 'metaverse'te giydiği kıyafetlerin bile, NFT'ye dönüştürülerek başka platformlara taşınabileceği kaydedildi.

MARK ZUCKERBERG, ALIŞVERİŞLERİNİN ÇOĞUNU KENDİ PLATFORMLARINDAN YAPIYOR

Öte yandan; her gün aynı gri tişörtü giymesiyle ünlü olan Zuckerberg, alışverişlerinin çoğunu artık Instagram ve Facebook üzerinden yaptığını da paylaştı. Şirket CEO'su, konuyla ilgili olarak "Muhtemelen giydiğim kıyafetlerin çoğunu, Instagram ve Facebook'taki sanal mağazalar veya reklamlar aracılığıyla satın aldım" ifadelerini kullandı.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video