Haziran 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

THODEX CEO’SU FARUK FATİH ÖZER PARA GÖNDERMEYE BAŞLADI

Thodex
Thodex kripto para soruşturmasında yeni gelişmelerin yaşandığı ortaya çıktı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma tüm hızıyla devam ederken binlerce kişiyi mağdur ettiği iddia edilen şirketin CEO'su firari Faruk Fatih Özer'in müştekilerin mağduriyetlerini giderdiği öne sürüldü.

BASIN YOLUYLA AÇIKLADI

Firari CEO Faruk Fatih Özer'in babasının avukatı olan Sevgi Erarslan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada soruşturma kapsamında müvekkillerinin şüpheli olarak yargılandığını belirterek, 'Bu konuda bir basın bildirisi yapmak durumunda kaldık.
MASAK raporlarını bekliyorduk. MASAK raporları geldi. Bu kapsamda zararları gidermeye başladık. Kripto piyasası risk piyasasıdır. Ve risk piyasasında da bir hacklenme durumu söz konusu olduğunda sistemin kapatılması olağandır. Bu kapsamında müvekkilde bunu yapmak durumunda kalmıştır. Dolayısıyla ortada dolandırıcılık kastının varlığını gerektirir bir durum bulunmamaktadır' dedi.

‘373 THODEX MAĞDURUNUN ZARARINI GİDERDİK’

Thodex mağdurların zararlarının karşılanması gerektiği şeklinde uzlaşmaya varıldığını dile getiren avukat Erarslan, 'MASAK raporları doğrultusunda yaklaşık 1 hafta içerisinde 373 mağdurun toplam zararını giderdik.

HABERİN DEVAMI…

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video