Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

NFT PİYASASINDA DÜŞÜŞ DEVAM EDİYOR

NFT

Son boğa sezonunun gözde blockchain ürünü olan NFT’lerde işlem hacimleri gün geçtikçe düşüyor.

Blockchain veri firmalarına göre NFT pazarlarındaki işlem hacimleri gün geçtikçe düşüyor. Veriler en büyük sebebin piyasaya azalan isteği işaret ediyor.

NFT piyasasına azalan istek işlem hacimlerini düşürüyor

NFT piyasası, son zamanlarda borç verme ve ticaret piyasasındaki azalan coşku nedeniyle bir darbe daha aldı. Önde gelen koleksiyonlardan CryptoPunks’ın satış hacmi son 30 günde yüzde 50 düşerken, Bored Ape Yacht Club’ın satış hacmi yüzde 42 düştü. NFT’lerin ortalama satış fiyatları da yüzde 20 indirimli olarak gözlemlendi.
Düşüşün bir nedeni, sahneye sıfır serbestlik ve token sunarak teşvik edilen Blur token’ı oldu. Ancak bu token’ın fiyatı son zamanlarda düşüş yaşadı ve altta yatan NFT’ler için talebi de azaldı.
NFT piyasasındaki düşüş, araştırmacı DappRadar’a göre, işlem hacminde de görüldü. 24 Temmuz haftasında NFT işlem hacmi üç hafta öncesine göre yüzde 68 düşüşle 57,5 milyon dolara geriledi.
Birçok analist, piyasanın daha fazla düşüş yaşayamayacağını düşünüyor ancak likiditenin azaldığı belirtiliyor. İkinci çeyrekte NFT işlem hacminde yaşanan yüzde 38’lik düşüş, piyasadaki zorluğun bir göstergesi olarak öne çıkıyor.
Tüm bu veriler, NFT piyasasının şu anda zorlu bir dönemden geçtiğini ve gelecekte nasıl şekilleneceğini yakından izlemek gerektiğini gösteriyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video