Haziran 24, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

BINANCE, 2 YIL SONRA AĞUSTOS AYINDA JAPONYA PAZARINA DÖNÜYOR

ağustos

İşlem hacmi açısından en büyük kripto borsası olan Binance, CEO’su Changpeng “CZ” Zhao’nun duyurusuna göre ağustos ayında Japonya’daki hizmetlerine devam etmeyi planlıyor.

Borsa, 2 yıl önce Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) tarafından izinsiz işlem yapması konusunda uyarı aldıktan sonra ülkeye dönmüş olacak ve şimdiye kadar bu planın haziran sonrası gerçekleşeceği dışında herhangi bir kesin tarih verilmemişti.
Dönüş, borsanın 2022 Kasım’da düzenleyiciler tarafından onaylı kripto borsası Sakura Exchange BitCoin’i (SEBC) satın alması üzerine mümkün olmuş gözüküyor. SEBC’deki mevcut hizmetlerin 31 Mayıs’ta sonlandırıldığı, bundan sonraki hizmetlerin “Binance Japonya” adı altında sağlanacağı biliniyor.
Zhao, Tokyo Uluslararası Forumu’nda düzenlenen WebX konferansında yaptığı açıklamasında şunları söylüyor: “Japonya’nın Web3 düzenleyici ortamında bir lider konumunda olduğunu görmek harika. Bence bu, dünyanın geri kalanını da etkilemesi gereken bir örnek. Binance olarak geçtiğimiz kasım ayında SEBC platformunun satın alınmasından bu yana Japon pazarına tekrar katılabildiğimiz için son derece mutluyuz. Ağustos ayında ise hizmetlerimiz tam anlamıyla başlatılacak.”
Rakip kripto borsaları Coinbase (COIN) ve Kraken, geçtiğimiz aylarda Japonya'dan çekilmiş ve bunun nedeni olarak piyasa koşullarını göstermişlerdi.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video