Mayıs 29, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

NFT PAZARYERİ HUANHE, FRENE BASIYOR

pazaryeri

Teknoloji şirketi Tencent’in kanatları altındaki NFT pazaryeri Huanhe, son 1 ay içinde hiç NFT satışa çıkarmadı.

Teknoloji şirketi Tencent’in kanatları altındaki NFT pazaryeri Huanhe, son 1 ay içinde hiç NFT satışa çıkarmadı. Tencent’in hedefinde denizaşırı yerlerde NFT pazaryeri açmak var. Konuya dair Tencent tarafından henüz bir açıklama gelmese de iddialar Tencent’in rotasını başka ülkeler çevirdiğini gösteriyor.

Tencent’in Huanhe’si Kapanacak mı?

NFT pazaryerleri arasında da sıkı bir rekabet var. OpenSea’nın işlem hacmi açısından başı çektiği bu rekabette, Tencent’in de Huanhe adında bir oyuncusu bulunuyor. Ancak Huanhe’de işler pek istendiği gibi gitmiyor. Platform, son 1 ay içinde hiç yeni NFT satışa çıkarmadı. Temmuz ayının sonlarında çıkan iddialara göre, Tencent, Huanhe‘yi 24 Temmuz’den önce kapatacaktı. Düzenleyici belirsizlikleri sebep göstererek ekibini işten çıkaracaktı. Bu arada platformun en son 8 Temmuz’da NFT yayınladığını da belirtelim.
Tencent’in şimdiki planı denizaşırı bir NFT pazaryeri açmak.
Tabii şimdilik çıkan haberlere Tencent cephesinden gelmiş herhangi bir yanıt bulunmuyor.
Yetkililerin NFT yutturmaca ve finansallaştırma konusundaki uyarıları nedeniyle Huanhe, NFT’lerin ikincil ticaretine izin vermemişti. Haziran ayından bu yana ise Huanhe’de satışlar yavaşladı.
Mayıs ayında, Tencent’in Huanhe’nin ait olduğu iş birimlerinden biri olan Platform ve İçerik Grubu, işgücünün yüzde 10’unu azaltan bir işten çıkarma turu başlattı.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video