Haziran 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

NFT DÜNYASINDA BİR OTOMOBİL DEVİ: LOTUS

Lotus

Dünya’nın önde gelen bilinen otomobil markaları sırası ile web3 alanına giriş yapıyor. Bunlardan biri Chevrolet’ten sonra Lotus.

O bir İngiliz otomobil üreticisi. Yani Lotus, kendisini NFT dünyasına tanıtmak için Web3 firmaları Ripple ve NFT PRO ile ortaklık kurduklarını açıkladı. Bu ortaklık ile ilk olarak dijital varlıkların ultra hızlı, düşük maliyetli ve karbon nötr XRP Ledger (XRPL) blok zincirinde basılması konusunda teknik destek sağlayacak, ikinci olarak ise varlıkların arkasında değiştirilemez beyin takımı olarak hizmet edecek.
Lotus çıkaracağı koleksiyonu “1L Collection” olarak adlandırıyorKoleksiyon birden fazla aşamayı bünyesinde barındıracak. Yaptığı açıklamadan yola çıkacak olursak bir değil birden fazla koleksiyon olacak. Tabi ilk koleksiyon nadir Lotus NFT’lerinin açılış koleksiyonu olarak kabul edilecek. Koleksiyon, her biri Lotus rozetinin farklı renkli arka planına sahip dinamik ve hareketli bir tasviri olan beş farklı varlık içerecek. Tasarımların her biri, Lotus’un öncü ruhunun her NFT’de tam olarak yakalanmasını sağlamak için otomobil şirketinin şirket içi tasarım ekibi tarafından yürütüldüğünü bildirdi.
İlk koleksiyon çıktıktan sonra, varlıkların beşini de toplayanlar, benzersiz bir deneyimin ve metaverse için özel olarak tasarlanmış bir arabanın kilidini açacak. Lotus’un burada tıpkı Chevrolet‘in geçtiğimiz haftalarda çıkardığı konsept gibi bir yol haritası ile ilerlediğini görebiliyoruz. Kısaca bahsetmem gerekirse Chevrolet’te Web3 dünyasına son giriş yapan otomobil markası olarak kendisini tanıtmıştı ve metaverse için özel renkte bir otomobil tasarlayacağını, bu otomobilin NFT’sini alan kişinin ayrıca 2023 yılı içerisinde otomobilin kendisini de alacağını duyurmuştu.
Şirket ayrıca koleksiyonu takip eden ve satın alan topluluk üyelerini Lotus ile daha da özel deneyimlerin kilidini açabilecek olası sürprizleri aramaya sevk etti . Çıkacak olan dijital varlıkların fiyatı ve çıkış tarihi şimdilik belli değil. Lakin 2022 yılı içerisinde çıkacağı da verilen infolar arasında.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video