Eylül 25, 2023
İstanbul/Turkey
NFT

KUR’AN’IN NFT VERSİYONU BLOCKCHAIN KRIPTO VARLIKLARINA EKLENDİ

Kur’an

Amerika’daki İslami bir kuruluş, Kur’an ayetlerini gelecek nesiller için herhangi bir bozulma, silinme veya hacklenme riskinden korumak amacıyla Kur’an ayetlerini NFT’ye dönüştürdü.

PR Newswire’a göre, Kur’an’ı sonsuza kadar korumak amacıyla, the Quran Verse NFT projesi İslam Enstitüsü (İslami City) çabasıyla Kur’an-ı Kerim’in tamamını değiştirilemez token'lere (NFT) dönüştürmenin ilk örneği blockchain de yapıldı.
Bu NFT’ler, blokchain’e girdikten sonra düzenlenemez veya silinemez ve kalıcı olarak depolanır.
Tüm Kur’an’ı blokchain’e yerleştirmek, basılı ve dijital versiyona göre açık bir avantaja sahiptir. Merkezi olmayan yapısı nedeniyle, blockchain düzenleme veya sansürden etkilenmez.
İslami İlimler Enstitüsü kurucusu ve başkanı Cihad Türk, Blockchain’in, İnternet’in toplu hafızası olarak hareket ettiğini söyledi.
Blockchain de Eski Ahit geçen yıl NFT’ye dönüştürüldü. Bu Kur’ani proje, Kur’an ayetlerinin sayısı ile 6236 NFT içerir. Her NFT, ilgili ayet hakkında temel ve tarihsel bilgiler içerir. İslami City şimdiden 500’den fazla NFT’yi 45.000 dolara sattı.
Bu NFT’lerin satışı, Ümmet Finansman Ağı adı verilen bağımsız bir İslami metaverse oluşturulmasını finanse edecek. Bu projenin amacı web üzerinden umumi projeleri oluşturabilmek için dünyanın dört bir yanındaki Müslümanların uyum içinde güçlü şekilde çalışmasını sağlayabilmektir.
Bu ağın ilk projesi, ilk dijital neslin bu mukaddes kitapla daha iyi etkileşim kurabilmesi için “Quran+app” programı olacaktır.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video