Nisan 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

KuCoin BÜYÜK NFT KOLEKSİYONLARININ PEŞİNDE

KuCoin

Dünya çapında ki kripto para borsalarından bir tanesi olan KuCoin, bir Borsa Yatırım Fonu aracılığıyla mavi çipli NFT koleksiyonlarının kullanımını sunmaya başladığını duyurdu.

KuCoin’in sektörde bir ilk olduğunu iddia ettiği yeni ürün, perakende yatırımcılar için giriş engelini azaltmak için beş NFT ETF sunuyor. Mavi çipli NFT’lerin son kripto piyasası bozgununu yenmesine rağmen, Bored Ape Yacht Club koleksiyonundaki NFT’ler hala minimum 144.000$ getiri sağlıyor. Diğer önemli koleksiyonlardan bir tanesi olan CryptoPunks’ın taban fiyatı ise 115.721$’dan satışa sunuluyor.

NFT ETF Nedir?

Okunuş bakımından ne kadar değişik gelse de, NFT ETF’leri, NFT’leri değiştirilebilir ERC20 jetonlarına ayırma konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Fracton Protocol ile işbirliği içinde sunulmaktadır. Borsada işlem gören fonlardaki jetonlar, farklı NFT koleksiyonları için 1/1000000’lik bir sahiplik oranını temsil eder. Buradan yola çıkaraktan Bored Ape Yacht Club jetonunun kısmi mülkiyetini temsil eden jeton hiBAYC olacaktır. Aynı zamanda, kalan dört ETF, hiPUNKS, hiSAND33, hiKODA ve hiENS4 belirteçlerini kullanacaklar. hiPunks koleksiyonu 2 Ağustos 2022’de listelenecek, diğer koleksiyonlar ise gelecekteki lansmanlar için planlaması yapıldı. Şuraya dikkat çekecek olursak, yatırımcılar, bir ETH cüzdanı kurmadan USDT stabil coin’inde ETF ticareti yapabilirler .
Bu bağlamda KuCoin NFT ETF, 29 Temmuz 2022 Cuma günü başlatıldı.
KuCoin, değiştirilemez bir token borsa yatırım fonu başlatan ilk şirket değil. Fintech firması Defiance, Aralık 2021’de benzer bir pazar yerinin lansmanını duyurmuştu. Ancak bu sefer ETF, NFT sektörüne ve metaverse’e girme arzusu olan veya halihazırda bulunan bir dizi şirketin izini sürdü. Ancak bu sefer ETF, NFT sektörüne ve metaverse’e girme arzusu olan veya halihazırda bulunan bir dizi şirketin izini sürdü.

KuCoin Nedir?

Yukarıda da kısaca bahsetmiştim ama KuCoin, 207 ülkede spot ticaret, türev ticaret, eşler arası hizmetler, bahis ve borç verme hizmetleri sunmaktadır. CEO Johnny Lyu, kripto sektörü dışında şirketin gelecekteki NFT ürün teklifleri için NFT alanını yakından izleyeceğini belirtti.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video