Haziran 24, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

“FACEBOOK’UN METAVERSE GİRİŞİMİ BAŞARISIZLIKLA SONUÇLANACAK”

Facebook

Ethereum’un kurucu önderlerinden olan Vitalik, Twitter üzerinde bir gönderiye cevap olarak metaverse’ün geleceğinin Facebook gibi büyük şirketler tarafından oluşturulmasının pek mümkün olmadığına değindi.

Geçtiğimiz pazar günü Vitalik Buterin, metaverse hakkındaki bir Twitter gönderisinin altına yorumda bulundu. Söz konusu tweet'te metaverse’ün yakın gelecekte pek mümkün olmadığı belki de hiç gerçekleşemeyeceği yazıyordu. Vitalik karşılık olarak verdiği cevapta, metaverse’ün gerçekleşeceğini ama bunun büyük şirketler tarafından yapılmasının zor olduğunu dile getirdi. Henüz bu kavramın hangi yöne doğru evirileceğini kestirmenin pek mümkün olmadığını dile getiren Vitalik, gönderisinde şu ifadelere yer verdi:

 Metaverse gerçekleşecek, ancak metaverse’ü kasıtlı olarak inşa etmeye yönelik mevcut kurumsal girişimlerin hiçbirinin başarıya ulaşacağına inanmıyorum.

Artırılmış sanal gerçeklik ile birlikte kullanıcılara yeni deneyimler yaşatmaya ve bunu blockchain üzerinde gerçekleştirmeye çalışan bir çok metaverse projesi bulunuyor. Bu projeler arasında en çok ses getirenlerden bir tanesi ise şirket adını META olarak değiştiren Facebook‘un atılımı olarak görülüyor. Web3‘ün geleceğini inşa etme vizyonuna sahip ve metaverse içinde iddialı bir konum arayışında olan Metanın bu amaçlarına ulaşıp ulaşamayacağı ise bir tartışma konusu olarak kripto para camiasının gündeminde yer alıyor.
Bu tartışmaya bir yenisini ekleyen Buterin’e göreyse, büyük şirketlerin başarılı olmak için şansları az çünkü “insanların ne istediğini belirlemek için henüz çok erken. Dolayısıyla Facebook’un şu anda yarattığı her şey boşa gidecek”. Metanın yatırımlarının bir karşılığı olmayacağını belirten Vitalik, her şey için çok erken olduğunun ve gerçekten metaverse kavramının henüz anlaşılmadığının altını çiziyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video