Haziran 24, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

JAPONYA’DA YEREL HÜKÜMETLERE NFT ÖDÜLÜ

Japon

Japon hükümeti, yerel sorunları çözmede dijital teknolojiyi mükemmel kullanan yerel yetkilileri ödüllendirmek için NFT’leri kullanan ilk hükümetlerden biri oldu.

Ödüller, Baş Kabine Sekreteri Hirokazu Matsuno tarafından yönetilen bir devlet kuruluşu olan kabine sekreterliği tarafından "Summer Digi Denkoshien 2022” seremonisinde verildi. Coinpost'un haberine göre, etkinliğe ülkenin başbakanı Fumio Kishida da katıldı.
Yedi belediye başkanı, şehirlerinin dijital ekonomiye verdiği dikkatten dolayı ödüllendirildi. Bu şehirlerden biri olan Yamagata prefektörlüğündeki Sakata'da belediye, yerel teslimatlarda elektrikli araçları kullanmayı önerdi. Gunma prefektörlüğündeki Maebashi şehrine de trafik koşullarındaki değişimi gerçek zamanlı takip etmek için mobil cihazların kameralarını kullanacak bir platform fikrinden dolayı NFT ödülü verildi.
NFT'ler Ethereum blockchain ağında ve katılım ispatı protokolü (POAP) kullanılarak oluşturuldu. Aktarılamayan bu NFT'ler, anı olmaya uygun olacak şekilde geliştirildi. Transfer edilememeleri, bu NFT'lerin ikincil piyasada alınıp satılamayacağı anlamına geliyor.
Söz konusu NFT'ler, Indiesquare’in düşük maliyetli blockchain platformu Hazama Base'de ihraç edildi. Aynı platform, Liberal Demokrat Parti Gençlik Bürosu tarafından düzenlenen bir etkinlikte de NFT oluşturmak ve dağıtmak için kullanılmıştı.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video