Haziran 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para NFT

İNGİLİZ ORDUSUNUN SOSYAL MEDYA HESAPLARI HACKLENDİ

İngiliz

İngiliz Ordusu’nun sosyal medya hesapları saldırıya uğradı ve yaklaşık dört saat boyunca ihlal edildi. Saldırganlar, kripto para birimleri ve non-fungible token’lar (NFT) ile ilgili paylaşımlarda bulundu.

Resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşımlar için özür dileyen İngiliz Ordusu, soruşturma başlatacağını ve bu olaydan ders çıkaracaklarını söyledi. Twitter hesabını çalan hackerlar, “The Possessed” ve “BAPESCLAN” adlı NFT koleksiyonlarının sahtelerini paylaştılar ve bazı NFT koleksiyonlarının paylaşımlarını retweet ettiler.
Watson, Twitter hesabı üzerinden bir gönderi yayınlayarak paylaşılan bilgilerin sahte olduğunu ve hesabı şikayet etmeleri gerektiğini söyledi.
Twitter hesabından NFT paylaşımları retweet eden saldırganlar, Youtube kanalının ise ismini “Ark Invest” olarak değiştirdi ve Cattie Wood, Elon Musk ve Jack Dorsey’in yer aldığı videolar yayınladı. Yayınlanan videolarda hackerlar, izleyicilerden para talep ederek bu parayı iki katı olarak geri ödeyeceklerini söyledi.
Saldırının ardından ihlal sırasında paylaşılan tüm gönderiler ve bağlantılar İngiliz Ordusu tarafından kaldırılırken saldırının arkasında kimlerin olduğu, bunu nasıl başardıkları ve kaç kişinin kimlik avı ve dolandırıcılık bağlantılarından etkilendiği ile ilgili henüz bir bilgi paylaşılmadı.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video