Mart 2, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

I’M LOOKİNG FOR 3024 PEOPLE DUYURULDU

3024

Ordu merkezli yerli oyun girişimi Bakodun Game Studios, uzun zamandır üzerinde çalıştıkları “I’m looking for 3024 people” isimli projelerini duyurdu. NFT temelli alternatif gerçeklik oyunu, oldukça ilginç bir deneyim vadediyor.

Son yıllarda etkileyici bir ivme kazanan yerli oyun ekosistemi, gelecek vaat eden dikkate değer girişimlere sahne olmaya devam ediyor. Nisan 2021’de Ordu’da kurulan Bakodun Game Studios da bunlardan biri. Ekip, bir süredir NFT pazar yeri desteğine sahip yapımları üzerinde çalışıyordu. 1,5 yılda Buildbox oyun motoru üzerinde inşa edilen I’m looking for 3024 people isimli oyun, nihayet resmi olarak duyuruldu.
Aksiyon-macera ve hayata kalma türündeki alternatif gerçeklik oyunu, son derece ilginç bir hikayeye ve oynanışa sahip. Amacımız, bir hack programını kullanarak karanlık olaylara bulaşmış bir şirkete sızmak ve herkesten saklanan sırları tüm dünyaya ifşa etmek. Bu kapsamında sızdırılan belgeleri incelememiz ve bize verilen görevleri harfiyen yerine getirmemiz gerekiyor.
I’m looking for 3024 people’da görme yetisi alınmış bir deneği kontrol ediyoruz. Bu yüzden sadece duyduğumuz yönergeleri takip ederek oyunu bitirme şansımız var. Deneğin bulunduğu yerden mümkün olduğunca çabuk çıkarılması gerekiyor. Oyunun hikayesi bir döngü içerisinde ilerliyor ve bu döngüyü kırmak oyunun ana görevi. Bu misyon, 3024 adet slot işlemini tamamlamaktan oluşuyor ve bunu sadece 3024 farklı kişi aynı anda yaparak çözebilir.
Slot işlemini gerçekleştirmek için oyuncuların 3024 özel NFT’den birine sahip olması ve Discord sunucusundaki talimatları izlemesi gerekiyor. www.frankscomputer.online ve itch.io adreslerinden oyun tamamen ücretsiz olarak indirilebilir. Bakodun Game Studios tarafından geliştirilen oyunun ayrıntılı hikayesine ve sistem gereksinimlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

I’m looking for 3024 people’ın Hikayesi

1974 yılında bilgisayar mühendisliği bölümünden mezun olan Frank, bir teknoloji Ar-Ge şirketinde işe başlayabildiği için çok heyecanlıydı. Fakat iki yıl sonra bu şirkette farkettiği şey düşüncelerini tamamen değiştirecekti. Bu yerde geliştirilen teknoloji insanların yararları için değildi. Buradaki insanlar, başka insanların vahşi zevkleri için katlediliyordu. Frank bu durumu anladığı an işinden istifa etti ve bu şirketin içinde dönen olayları tüm dünyaya ifşa etmek için çalışmalarına başladı.
1994 yılına gelindiğinde Frank hala bu şirketin peşindeydi. Ama kendisine pankreas kanseri teşhisi konulmuştu ve çalışmalarını bir sonuca ulaştırmak için yeterli zamanı kalmamıştı. Bunun için elde ettiği tüm belgeleri internetin derinliklerine yükledi ve birinin bir gün onları bulmasını ve çalışmalarını devam ettirmesini ümit etti.
2002 yılında, bu belgeler anonym52 takma adlı bir hacker tarafından bulundu. anonym52, 20 yıllık çalışmasından sonra 2022 yılında, Frank’in 1996 yılına kadar elde ettiği belgeleri ve kendisinin bu zamana kadar elde ettiği belgeleri www.frankscomputer.online web sitesine koydu. Artık Frank’in yarım kalan görevini bitirebilecekti. Ancak bu sadece anonym52’nin altından kalkabileceği basit bir görev değildi. Bunun için 3024 kişiye daha ihtiyacı var.

I’m looking for 3024 people Sistem Gereksinimleri

Oyun aslında Infiltration isimli bir yazılım üzerinden deneyimleniyor. Programı indirdikten sonra açmak için aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz:
 • Şifre 1: 907239265
Şifre 1’i doğru girdikten sonra R tuşuna 9 kez basın ve ardından Şifre 2’yi girin. Aksi halde Şifre 2 geçersiz olacaktır. R tuşuna 9 defa bastığınızda iki bip sesi duyarsınız ve yeşil ışık yanar.
 • Şifre 2: 341625894
Yazılım sizi bir deneye yönlendirir. Bu deneyde kör bir kişi kontrol ediliyor. Deney dikkatinizi dağıtmaya çalışacak. Konuşmalara odaklanmalısınız. Deneyi bitirmek için kulaklarınıza güvenmelisiniz.
Yazılımı çalıştırmak için bilgisayarınızın aşağıdaki minimum sistem gereksinimlerini karşılaması gerekiyor:
 • 240 MB Disk Alanı
 • Windows 7 x64
 • 2 GHz CPU
 • 4 GB RAM
 • OpenGL 2.0
 • OpenAL
I’m looking for 3024 people hakkında daha fazla ayrıntıya oyunun resmi sayfasından ulaşabilirsiniz.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

 • Quality
 • Price
 • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video