Nisan 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse NFT

CRYSTAL PALACE TİCARİ MARKA BAŞVURUSUNDA BULUNDU

Crystal

Crystal Palace Futbol Kulübü, ticari marka başvurusu ile metaverse ve NFT alanına katılıyor.

Dünyanın dört bir yanındaki kuruluşlar, markalar ve ünlüler, hayranlarla bağlantı kurmanın yeni yolları olarak takas edilemez token'lara ( NFT'ler ) ve metaverse'e artan ilgi gösterdiğinden, İngiliz futbol kulübü Crystal Palace da çoğunluğa katılmaya karar verdi.
Crystal Palace FC, haberi geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden takipçileriyle paylaşan lisanslı metaverse ticari marka avukatı Michael Kondoudis verdi. Kondoudis'in bildirdiğine göre 27 Haziran'da Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi'ne (USPTO) arması için ticari marka başvurusunda bulundu.
Futbol kulübü, ticari marka başvurusunun bir parçası olarak NFT'leri, kripto para birimlerini, dijital koleksiyonları, sanal ayakkabıları, kıyafetleri ve spor malzemelerini, çevrimiçi NFT ve kripto pazarlarını ve borsalarını, NFT onaylı medyayı ve daha fazlasını kapsıyor.

Metaverse ve NFT’ler futbol alanında tutuluyor

Bu dosyalama ile Crystal Palace, Mart ortasında NFT ile ilgili ticari marka başvurusunda bulunan Fransız futbol kulübü Paris Saint-Germain de dahil olmak üzere diğer yüksek profilli futbol katılımcılarının izinden gitti.
Haziran ayının başlarında, Crystal Palace FC'nin yarıştığı, dünya çapında en çok izlenen spor liglerinden biri olan İngiltere Premier Ligi, USPTO'dan önce adı ve "aslan başı" logosu için "sevgi dolu" ifadesinin yanı sıra iki dosyalama ile metaverse'e girdi. Bunlardan biri de ''kupa” logosu.
Bunun da ötesinde, Haziran ayı sonlarında futbol yıldızı ve Manchester United oyuncusu Cristiano Ronaldo, platformda birkaç NFT ürünü oluşturmak amacıyla ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ile çok yıllı özel bir NFT ortaklığına girdiğini hatırlatalım.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video