Haziran 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT Spor

ÇİN’İN 2022 PEKİN KIŞ OLİMPİYATLARINA ÖZEL NFT KOLEKSİYONU

Pekin Kış
Eylül ayında kripto paraları yasa dışı ilan eden Çin, Bitcoin SV üzerine kaydolan 2022 Pekin Kış Olimpiyatları NFT'lerini satışa sundu. NFTOnShow üzerinde satışa sunulan NFT'ler, en fazla 5 BSV'den (420 dolar) fiyatlandırıldı.

ÇİN, PEKİN KIŞ OLİMPİYATLARININ RESMİ NFT’LERİNİ PİYASAYA SÜRDÜ

4 Şubat 2022’de başlayan ve 20 Şubat’ta sona eren 2022 Pekin Kış Olimpiyatları, Olimpiyat Oyunları arasında unutulmaz etkinliklerden biri oldu. Olimpiyatlar, siyasi krizler, rekorlar, yeni yüzler ve doping skandallarıyla tarihe adını yazdı. Bugünse bu Olimpiyatları bir şekilde benimsemek isteyenler için Çin, resmi NFT’lerini piyasaya sürdü.
Eylül 2021’de tüm kripto para işlemlerini yasa dışı olarak ilan eden Çin, bununla çakışacak şekilde resmi NFT’leri satışa sundu. Çin Spor Genel İdaresi Spor Kültürü Geliştirme Merkezi, Çin Olimpiyat Müzesi ve Çin Spor Müzesi başta olmak üzere toplamda 5 kurum ve kuruluş ortaklığıyla piyasaya sürülen NFT koleksiyonu, Kış Olimpiyatlarındaki beş farklı spor dalını temsil edecek şekilde tasarlandı.
Koleksiyon, Xiao Cang isimli maskotun farklı spor dallarında resmedilmesiyle oluşturuldu. Her bir eserin üzerinde de hem Çince hem de İngilizce küçük bir açıklamaya yer verildi. NFT’ler, BSV blok zinciri üzerinde oluşturuldu ve Bitcoin SV (1 BSV = 84 dolar) üzerinden satışa sunuldu. Toplamda 700 adet NFT satışa sunulurken, şu ana kadar 103 NFT satıldı.

Twitter
Instagram
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video