Kasım 29, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

ÇİN’DEKİ PROTESTO İMAJLARI NFT’YE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

protesto

Çin’deki sıfır Covid-19 siyasetine karşı protestolardan alınan fotoğraflar OpenSea’de satışa çıktı.

Hafta sonu, Urumçi, Pekin, Şangay, Wuhan ve Guangzhou dahil olmak üzere Çin’in büyük kentlerinin sokaklarında büyük protestolar patlak verdi. Kent hükümeti, trajedinin bir kısmını kurbanların kendilerini kurtaramamalarına bağladı ve bu da protestoların yayılmasını hızlandırdı. Protestolardan alınan imgeler, bir reaksiyon olarak NFT platformunda da yayınlandı.

Çin’deki Protesto Manzaraları NFT Olarak Satışa Çıktı

Çin’deki Covid 19 siyasetine karşı protestolardan alınan fotoğraflar, en büyük NFT pazarlarından OpenSea’de NFT olarak satışa çıktı.
Protestolar, Çin’in kuzeybatısındaki Xinjiang eyaletinin başşehri Urumçi’de geçen Perşembe günü meydana gelen ölümcül bir yangının akabinde başladı.
Silent Speech başlıklı 135 fotoğraftan oluşan Polygon tabanlı bir NFT koleksiyonu, Pazar günü başlayan yedi günlük bir müzayedede 0,01 ETH (11,74 dolar) başlangıç ​​teklifiyle sunuluyor.
Başka bir NFT koleksiyonu Bank Paper Movement, tabir özgürlüğünün bastırılmasını simgeleyen, çoğunlukla boş kağıtlar tutan protestocu kalabalıklarını içeren, stilize edilmiş 24 fotoğraftan oluşuyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video