Ocak 28, 2023
İstanbul/Turkey
Kripto Para

KRIPTO PARA BORSASI DOĞRULADI: KULLANICI VERİLERİ İHLAL EDİLDİ ANCAK VARLIKLAR GÜVENDE

kullanıcı

Kanada’nın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinsquare siber saldırıya uğradığını ve kullanıcı verilerinin 3. taraflarca ele geçirilmiş olabileceğini bildirdi.

Coindesk haberine göre Coinsquare yakın zamanda müşterilerine gönderdiği bir e-postada, platforma yapılan bir siber saldırı sonucunda şifreler hariç bir takım müşteri verilerinin 3. taraflarca ele geçirilmiş olabileceğini belirtti. Borsa, kullanıcı verilerinin aksine müşteri bakiyelerinin tamamının soğuk cüzdanlarda tutulduğunu dolayısıyla güvende olduğunun da altını çizdi.
Borsanın bildirdiğine göre ele geçirilen veriler müşteri adlarını, e-posta adreslerini, ev adreslerini, telefon numaralarını, cihaz kimliklerini, genel cüzdan adreslerini, işlem geçmişlerini ve hesap bakiyelerini içeriyor. Ayrıca borsa, kullanıcı şifrelerinin açığa çıkmadığının altını çizerken diğer bilgilerin de saldırganlar tarafından ele geçirilip geçirilmediğine dair bir kanıtları olmadığını belirtti.
Coinsquare, 19 Kasım tarihinde platformunda anomaliyi keşfettiği ilk anda planlanmamış bir bakım sürecine girerek tüm faaliyetlerini durdurdu ve bu durum insanlara yakın geçmişte yaşanan FTX çöküşünü hatırlattı. Ancak borsa, kripto analitik firması Nansen ile hızlı bir anlaşmaya giderek kullanıcıların borsanın varlıklarını sorgulayabileceği bir hizmet sağladı.
Şirket daha sonrasında 26 Kasım tarihinde resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, hizmetlerinin tekrar erişilebilir olduğunu duyurdu.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video