Haziran 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

CAN ÖZSOBAY’IN NFT KOLEKSİYONU

Bir dönem podyumlarda fırtına gibi esen, ardından DJ'lik yapan Can Özsobay, şimdi de ressam kimliğiyle karşımıza çıkıyor. 

CAN ÖZSOBAY

https://www.instagram.com/canozsobaystudio/

Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu Can Özsobay, profesyonel iş hayatının ardından resim tutkusuna ağırlık vermiştir. (https://www.samdan.com.tr/roportajlar/2019/09/06/can-ozsobay-resimlerimle-taninan-bir-olmak-istiyorum) Sevdiği resim tutkusunu çok sonradan ilerletmiş ve bu tutku ise şu an hayatının tümünü kapsıyor. Eserlerinde ise kendine has macun kazıma tekniğini kullanıyor.
Can Özsobay'ın bir dizi olarak tasarladığı soyut resimlere bakınca deneysel arayışlar içinde olduğunu görüyoruz. Bu tutkulu arayışın yarattığı özgün dilin içeriğine baktığımızda sanatçının yüzeyde görülen az renge karşın bir birini tamamlayan kombinasyonlarla resimlerde ilerleme sağladığı çok açıktır. Ağır işçilikle ortaya çıkan yapıtlardaki detaylara yada bütüne baktığımızda pentür etkisi ile karşılaşırız.
https://opensea.io/collection/canozsobay
Can Özsobay'ın resimlerinde mekan yoktur var olan yüzey insanın kendi gerçeği ile kendini var ettiği yere dönüşerek izleyen kişilerin bilinçaltına inip orada yaşanılan duruma göre yer bulur.
Can Özsobay NFT Collection Bitsafecard: https://www.bitsafecard.com/tr/Shop/

KAYNAK

www.canozsobay.net
www.bitsafecard.com

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video