Nisan 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

ÇALDIRDIĞI BAYC NFT’Sİ İÇİN HACKER’A SERVET ÖDEDİ

hacker'a

Ünlü aktör Seth Green, kısa bir süre önce çaldırdığı Bored Ape NFT’si için hacker’a bir servet ödediğini bildirdi.

Ünlü aktör Seth Green, daha önce bir kimlik avı (phishing) saldırısında çalınan Bored Ape NFT’sini kurtarmak için yaklaşık olarak 297.000 dolara tekabül eden 165 Ethereum’u hacker’a gönderdi.
Green, NFT’sini almak için Mr. Cheese adını kullanan ve NFT’leri çaldığı iddia edilen kişiyle pazarlık yapmıştı. Bored Ape NFT’si artık tekrar Green’in eline geçti.

Aktörün Hacker’a Kaptırdığı Bored Ape Yacht Club NFT’si Bir Televizyon Dizisinde Oynayacaktı

Green’in Bored Ape NFT’si White Horse Tavern adlı bir animasyon televizyon dizisinin yıldızı olacaktı. Çalınması, Green’in Maymun’unu bir yıldız haline getirecek telif haklarına sahip olup olmadığının bile sorgulanmasına neden oldu ve NFT alanındaki telif hakkı ve mülkiyetin hala ne kadar belirsiz olduğunu gözler önüne serdi.
Green Twitter’da, aralarında Bored Ape #8398’in de bulunduğu çok sayıda NFT’yi bir kimlik avı saldırısı sonucu kaybettiğini ve bunları geri almak için yetkililerle birlikte çalıştığını yazmıştı.
Çalınan 8398 numaralı Bored Ape Yacht Club NFT’si.
Özellikle Twitter üzerinde çok sayıda dolandırıcı ve bot hesap, yatırımcıların kripto paralarını ve NFT’lerini çalmak için kimlik avı (phishing) saldırıları düzenliyor. Bu saldırılarda yatırımcılar, sahte ödüller kazandıklarını sanarak dolandırıcıların eline şifrelerini veya özel anahtarlarını teslim ediyor.
Bazı platformların hacklenmesiyle birlikte saldırganlar gerçekten de resmi hesaplar aracılığıyla bu sahte ödül reklamlarını yapıyor ve kullanıcılar bu saldırılara daha kolay hedef oluyor.
Kısa bir süre önce Bored Ape Yacht Club resmi Discord kanalı hacklenmiş ve bazı NFT’ler saldırganların eline geçmişti.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video