Şubat 1, 2023
İstanbul/Turkey
NFT

APP STORE’UN NFT KESİNTİLERİNE TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

Store

App Store sözleşmesinde NFT satışlarının transfer ücretlerinden yüzde 30 kesinti güncellemesi yapılması sonrasında platformlar mağazadan çekilmeyi düşünüyor.    

Geçtiğimiz haftalarda App Store uygulamalarının NFT satışlarındaki komisyon ücretlerinden yüzde 30 kesinti yapacağına dair güncellemesi çok tartışılmıştı. Gelirleri etkilenen firmalar isyan bayrağı açmaya başladı.

App Store’a tepki

App Store sözleşmelerinin uygulamalardaki NFT satışlarının transfer ücretlerinden yüzde 30 kesinti talep etmesine tepkiler gelmeye başladı. Coinbase borsasının NFT ticareti sağlayan uygulaması Apple tarafından engellenmek istenince ipler gerildi.
Borsa NFT ticaretinden yüzde 30 kesintinin kabul edilebilir bir şey olmadığını ve blok zinciri mantığına aykırı bir hareket olduğunu dile getirdi. 2 trilyon dolarlık bir şirketin ufak ticaret ücretlerinden yüzde 30 kesmesini garip bulduğunu belirten şirket, müşterilerin menfaatlerini korumak için farklı politikalar izleyeceklerini belirtti.
Diğer taraftan popüler Metamask cüzdan geliştiricileri de Apple’ın politikasını eleştiriyor. D. Finlay politikaların keyfi olarak belirlendiğini ve gerekirse Apple ekosistemini terk edebileceklerini dile getirdi. Ayrıca Google ile NFT ticareti ile ilgili görüşmeler de yapılıyor.
Gelir kesintileri nedeniyle Twitter ve Epic Games ile kavgalı olan Apple şimdi karşısına kripto para topluluğunu da almış durumda. İşler ne kadar ileriye girebilir ve Apple bundan ne kadar zarar görebilir merak konusu.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video