Şubat 1, 2023
İstanbul/Turkey
Kripto Para

İFLASIN EŞİĞİNDEKİ KRIPTO PARA BORSASINA TEKLİF

iflasın

Halka açık Thoresen Thai Agencies şirketinin yan kuruluşu V Ventures, iflasın eşiğinde kripto para borsası Zipmex’in hisselerinin yüzde 90’ını satın almak için harekete geçti.

Bloomberg’in haberine göre risk sermayesi fonu V Ventures, iflasın eşiğinde kripto para borsası Zipmex‘in hisselerinin yüzde 90’ını satın almak için harekete geçerek 100 milyon dolarlık teklif sundu.

100 Milyon Dolarlık Teklifin Detayları

Bloomberg, Thoresen Thai Agencies’inin (TTA) halka açık şirketinin yan kuruluşu V Ventures’ın kripto para borsası Zipmex’in hisselerinin yüzde 90’ının satın almak istediğini bildirdi. Konuya yakın isimsiz kaynaklara göre risk sermayesi fonu, 30 milyon doları nakit, 70 milyon doları kripto para ile olmak üzere 100 milyon dolarlık teklifte bulundu.
Zipmex, mahkeme duruşmasına göre satın alımdan elde edilen kripto paraları 2023’ün Nisan ayına kadar varlıkları dondurulan müşterilerin hesaplarının kilidini açmak için kullanmayı planlıyor. Kripto para borsasının satın alma haberi yerel medyanın V Ventures ve Zipmex’in satın alma anlaşması imzalama yolunda olduğunu bildirmesinden haftalar sonra geldi.

Zipmex’in Çöküşü

Kripto para borsası Zipmex, Temuz ayında kendi kontrolü dışındaki koşulları işaret ederek beklenmedik şekilde platformu üzerindeki para çekme işlemlerini durdurduğunu duyurmuştu. Tayland, Singapur, Endonezya ve Avustralya‘da faaliyet gösteren kripto para borsası, Singapur Yüksek Mahkemesi’nden üç aylık alacaklı koruması aldıktan sonra yeniden yapılandırma sürecine girdi.
Zipmex, ayrıca Singapur mahkemesi tarafından değerlendirilmeyi bekleyen yeniden yapılandırma çabalarını desteklemek adına ertelemenin 2023’ün Nisan ayına kadar uzatılması için başvuruda bulundu.
Ciddi nakit sorunu ile karşı karşıya kalmasına rağmen kripto para borsasının para çekme işlemlerini belirli limitler dahilinde kısmen devam ettirdiği ve ardından bazı hizmetlerini de sunmaya devam ettiği görüldü. Zipmex’in resmi internet sitesine göre, kripto para borsası son iki aydır para çekme işlemleri için uyguladığı işlem ücretlerini ve kripto para listelemelerini değiştirmekle meşgul.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video