Temmuz 19, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

AMAZON ORMANLARINI NFT’LER KURTARABİLİR

Amazon

Brezilyalı bir şirket, Amazon ormanlarının korunmasını finansa etmek için NFT olarak sanal arazi satışları yapmaya başladığını açıkladı.

İnternette bulunan benzersiz varlıkların blok zincirine işlenerek dijital olarak sertifikalandırılmasını sağlayan NFT’ler kripto para birimleri ile birlikte popülerliğini hız kesmeden artırıyor. Birçok insan, şirket hatta ülke önümüzdeki yıllarda oldukça yaygın olması beklenen bu teknolojilere yatırımlar yapmaya çalışıyor.
Brezilya’da bulunan bir şirket, NFT’lerin gezegenimiz için oldukça önemli olan bir konuya yardımcı olabileceğini açıkladı.

NFT’LER YAĞMUR ORMANLARINI KURTARABİLİR

Webtekno’dan Gökay Uyan’ın haberine göre; Nemus isimli şirket, iklim değişikliklerinin etkileri ve ormansızlaşma gibi oldukça büyük sorunla karşı karşıya kalan Amazon ormanlarını kurtarmanın bir yolunun NFT’ler olduğunu açıkladı. Yağmur ormanlarından 418 kilometrekarelik bir alanın sahibi olan Nemus, bu alanların korunmasını finansa etmek için NFT satıyor.
Cuma günü yapılan açıklamalarda, NFT’yi satın alan insanların ormanlık alanları korumaya sponsor olacağı aktarıldı. 

Yetkililer, bu dijital varlıklardan elde edilen gelirlerin ağaçları koruyacağını, açık alanları yeniden canlandıracağını ve sürdürülebilir kalkınma planlarını destekleyeceğini ifade etti. 

Şirketin kurucusu Flavio de Maira Penna da NFT olarak satılan arazilere insanların gerçekten sahip olmayacağını; ancak bu bireylerin uydu görüntülerini lisanslama ve koruma durumu ile ilgili tüm bilgilere erişiminin olacağını kaydetti.
İlk günde satışa sunulan 8.000 hektarlık NFT’nin %10’unu satmayı başardıklarını söyleyen Penna, önümüzdeki haftalarda satışların hızlanmasını beklediğini sözlerine ekledi. Ayrıca NFT’leri satın almak isteyenlerin çevrimiçi haritalar yoluyla belirlenen alanlara ulaşabileceği, 81 hektara kadar arazinin alınabileceği açıklamalar arasında yer aldı.

FİYATLAR 50 DOLARDAN BAŞLIYOR

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video