Haziran 24, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

7,9 MİLYAR PARÇALIK NFT KOLEKSİYON OLDU

koleksiyon
Hollandalı sanatçı Dadara, dünya nüfusu kadar parçadan oluşan 'CryptoGreymen' isimli bir NFT koleksiyonu oluşturdu. Her bir parçası makul fiyattan satışa sunulan koleksiyonun amacı, sosyal bir deney gerçekleştirmek.
Dijital sanatı benzersiz hale getiren NFT’ler artık hayatımızda büyük bir yer edinmiş durumda. Bugüne kadar pek çok sanatçının eseri, NFT olarak platformlarda binlerce dolar karşılığında satıldı ve benzersiz bir şekilde alıcısının eline geçti. NFT dünyasında adından bahsettiren son sanatçıysa Hollandalı Dadara oldu.

EN FARKLI KOLEKSİYON

Dadara, dijital haklar yönetimi platformu RAIRtech ile birlikte özel bir koleksiyon geliştirdi. Bugüne kadar piyasaya sürülen koleksiyonlardan farklı olan bu koleksiyon, Dünya üzerindeki insan sayısı kadar, yani toplamda 7,9 milyar adet NFT’den oluşturuldu. Koleksiyonun esas amacıysa sosyal bir deney gerçekleştirmek.
CryptoGreymen isimli koleksiyonda bulunan her bir NFT, aslında birbiriyle aynı tasarımı taşıyor. Tüm NFT’ler, Dadara’nın 1990’larda ürettiği Greyman isimli karakterine ev sahipliği yapıyor. Fakat NFT’ler, 7,9 milyara kadar farklı seri numaralarıyla işaretlendi. NFT’ler ile yapılacak sosyal deney, Dadara’ya göre oldukça kolay olacak. Dadara’nın ‘rızaya dayalı gerçekliğin kafesini sallayabileceğini ve iletişimi artırabileceğini’ umduğu bu deney, her bir CryptoGreyman sahibinin NFT’sine ne kadar değer biçeceğini gösterecek.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video