Aralık 10, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse Yapay zeka

ZUCKERBERG VE FRİDMAN METAVERSE’TE PODCAST ÇEKTİLER

Zuckerberg

Meta şirketi kurucusu Mark Zuckerberg ile ünlü podcast’çi ve yapay zeka araştırmacısı Lex Fridman, Meta şirketinin geliştirdiği yapay zeka destekli metaverse’te podcast programı çektiler. İkilinin arasında kilometrelerce uzaklık olsa da, sanki aynı stüdyodaymış gibi yer almaları ve konuşmaları büyük ses getirdi.

Geçtiğimiz günlerde yeni oyun ve yayın başlığı Quest 3’ü tanıtan Meta, yapay zeka ve metaverse konularındaki geliştirmelerine devam ediyor. Meta şirketinin CEO’su Mark Zuckerberg ile ünlü podcast yayıncısı Lex Fridman, Meta’nın alt şirketi olan Reality Labs’in geliştirdiği “Gerçekçi” avatarlar vasıtasıyla program çektiler.

Fridman, X hesabı üzerinden programla ilgili görselleri paylaşırken, “Bu benim hayatımda gördüğüm en inanılmaz şeydi. Sanki yan yana konuşuyormuş gibi hissettim” dedi.

“Yapay zeka, metaverse’ün ana unsuru”

Zuckerberg program boyunca Meta şirketinin yapay zeka ile artırılmış gerçekliği harmanlayarak oluşturmak istediği metaverse’ten de bahsetti. Meta CEO’su, “Yapay zeka, metaverse’ün içeriğinin ve göstermek istediklerinin anlaşılması bakımından ana unsur oldu. İnsanların artık fiziksel birlikteliğin zorunlu olmadığı alanlarda buluşup kendi hissiyatlarını gösterebilecekleri bir dünya olacağına inanıyorum” dedi.

Zuckerberg ayrıca bunun, gerçekçi-fotoğraf ile birlikte yaratılan avatarlarla olacağını kaydetti.

Meta CTO’su Andrew Bosworth, şirketin dün düzenlenen Meta Connect konferansında da “Yapay zeka, metaverse altyapımızı oluşturma şeklimizi belirliyor” demişti.

KAYNAK

Instagram
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video