Temmuz 19, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

SAM BANKMAN-FRİED HABERİ CoinDesk’E ÖDÜL KAZANDIRDI

Bankman

CoinDesk muhabirleri, Sam Bankman-Fried’ın kripto para imparatorluğunun temeline inip endüstri devinin hızlı ve ilginç çöküşünü anbean aktararak finans ve iş yaşamı gazeteciliğinin prestijli Gerald Loeb Ödülü’nü kazandı.

Ian Allison, Tracy Wang, Nick Baker, Cheyenne Ligon, Sam Reynolds, Sam Kessler, Nikhilesh De ve Reilly Decker’ın uzman muhabirlik kategorisindeki galibiyeti, New York’ta düzenlenen etkinlikle kutlandı.

Borsa aracısı E.F. Hutton & Co.’nun kurucu ortağı ve yazar Gerald M. Loeb’in adını taşıyan ödüller, 1957’den bu yana “Yatırımcıları ve halkı bilgilendirerek koruyan iş ve finans hakkındaki haberleri teşvik etmek ve desteklemek amacıyla” veriliyor.

Toplamda üç ödül

Allison’ın 2 Kasım 2022’de yayımladığı haber, Bankman-Fried’a ait Alameda Research’ün temelinin sağlamlığını ve yine milyardere ait kripto borsası FTX’in güvenilirliğini sorguluyor. Loebs tarafından onurlandırılan diğer CoinDesk haberleri de Bankman-Fried’ın yakın çevresinde yer alan olağandışı yaşamları ortaya çıkarıyor.

Bankman-Fried’ın şirketleri ise Allison’ın ilk haberinden yalnızca dokuz gün sonra iflas mahkemesine taşınıyor. SBF, imparatorluğun çöküşünün ardından kısa bir süre sonra tutuklandı, önümüzdeki hafta yargılanacak.

Allison’ın ilk haberi çöküş katalizörü olarak gösterildi. The New York Times, The Wall Street Journal, Bloomberg, The Financial Times, New York Magazine ve CNN olmak üzere yüzlerce yüksek profilli platform, haberlerinde olaylar zincirini başlatan CoinDesk’i referans gösterdi.

CoinDesk’in yazı işleri müdürü Kevin Reynolds, ekibin başarısıyla alakalı “Öğrendiğimde havalara uçtum. Alçakgönüllü olmaya çalışıyorum ama son derece gururluyum ve bu olağanüstü muhabir ve editör grubumuzun ödülleri sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum. Ekibin gazetecilikteki ustalığı ve olanları takip etme kararlılığı daha önce gördüğüm hiçbir platforma benzemiyor” dedi.

Aynı zamanda Allison’ın haberi Alameda’nın bilançosunu detaylandırıyordu. Haberde yer alan bu ifşa, Alameda’nın FTX tarafından dağıtılan FTT token tarafından ne kadar zarara uğradığını gösteriyordu. Token, Alameda’nın 14,6 milyar dolar değerindeki varlıkların neredeyse yarısını oluşturuyordu.

KAYNAK

Instagram
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video