Nisan 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

XperVerse GLOBAL MARKA OLACAK

XperVerse

Bites Savunma, yaptığı hamlelerle metaverse evrenini her geçen gün daha etkin kullanıyor. XperVerse’i geliştiren şirket yerli ve milli imkanlarla küresel de söz sahibi olacak.

Türkiye’nin metaverse alanında en çok yatırım yapan firmalarından biri olan BİTES, bu alanda yaptıkları geniş kapsamlı çalışmaları neticesinde XperVerse’yi geliştirdi. Yerli ve milli metaverse projesi olan XperVerse, pek çok alanda başarısını kanıtlamakla birlikte farklı alanlarda yetkin olabilmek adına da çalışmalarını sürdürmekte. Ulusal çapta başarılı işlere imza atan yerli metaverse platformu XperVerse global marka olacak…

Yerli Metaverse Platformu XperVerse Global Marka Olma Yolunda!

XperVerse sağlık, eğitim ve askeri alanda başarısını kanıtlamış bir metaverse platformu. XperVerse, bu alanların yanı sıra turizm, sigorta sektörü ve kurumsal anlamda da iyi işler yapmak için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Xperverse, EduVerse ile eğitim, MilliVerse ile askeri, MediVerse ile sağlık alanında faaliyetlerini yürütürken; XperExpo ile fuar ve etkinlikler, HRVerse ile insan kaynakları, CityVerse ile şehir, KamuVerse ile kamu daireleri ve CropVerse ile de kurumsal alanda çalışmalar sürdürmektedir.
BİTES, 2023 yılında yeni teknolojiler geliştirme hedefinde ve bunun için çalışmalarına ara vermeden devam emektedir. BİTES Eğitim ve Dijital Programlar Program Müdürü Aydanur Toker Özel yaptığı açıklamasında BİTES’in oyun ve eğitim teknolojileri alanında çalışmalarından ve söz konusu çalışmaları 3 boyutlu hale getirmek adına gerçekleştirdikleri faaliyetlerden söz etti. Türkiye’nin savunma sanayi alanında ilk sanal fuarını, SAHA Expo, 2020 yılında gerçekleştirdiklerini belirten Özel, fuara 400 firmanın katıldığını deklare etti. Aydanur Toker Özel, ülkemizin ilk metaverse savunma fuarı olan SAHA Expo’nun bu yıl da ziyaretçilere açılacağını bildirdi.

Özel: NATO Konferansında Workshop Düzenledik!

Özel, geçtiğimiz ağustos ayında NATO’nun gerçekleştirdiği konferansta, eğitim alanındaki çalışmaları ile ilgili bir workshop düzenlediklerini dile getirdi. Workshopta atak helikopterinin sanal bakımı ile ilgili bir simülasyon gerçekleştirdiklerini aktaran Aydanur Toker Özel, bu şekilde yeteneklerinin tecrübe edildiğini belirtti. Eğitim sektörünün dışında sağlık gibi alanlarda da çözümlerin çeşitlendirilmesi hususunda çalışmalar yürüttüklerini deklare eden Özel, 500 kişilik ekiplerinin içinde, ihtiyaca göre küçük gruplar oluşturarak uygulamaları geliştirmeye devam edeceklerini aktardı.
Türk Mühendislerin Geliştirdiği MiliVerse NATO’da Tanıtıldı haberi için buraya gözatabilirsiniz.

BİTES Global Çapta Başarılar Hedefliyor!

Açıklamasında, BİTES olarak dijital mecrada start- up mantığını benimsediklerini açıklayan BİTES Eğitim ve Dijital Programlar Program Müdürü, bu mantıkla ilerlemenin öneminden bahsetti. Enerjilerinden hiçbir şey kaybetmeden yollarına tam gaz devam etmek istediklerini söyleyen özel, şimdilik ulusal olarak ilerleseler de kısa zaman içinde global çapta işler başarmak istediklerini belirtti.
Savunma sektöründe, sağlık ve kamu alanında yaptıkları çalışmalara farklı sektörleri de entegre ederek yeni çözümler üretmeyi hedeflediklerini açıklayan Aydanur Toker Özel, önümüzdeki yıl başına blockchain, yapay zeka, duyarlı kıyafetler ve motion tracker ile daha ileri seviye çözümler üretmek için çalıştıklarını sözlerine ekledi.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video