Kasım 29, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

ZUCKERBERG’ÜN METAVERSE SEVDASI DALGA KONUSU OLDU

dalga

Mark Zuckerberg’in metaverse dünyasına olan ısrarlı inancı çalışanları tarafından dalga konusu oldu.

Mark Zuckerberg'ün cesur ve yeni dünyası metaverse, eleştirmenlerden ve yatırımcılardan pek güven oyu almış gibi durmuyor. Zuckerberg’ün metaverse dünyasına olan tutkusu şirket ve kendi kişisel serveti için maddi kayıplara yol açıtğı gibi bir de şirket çalışanları tarafından alay konusu haline geldi.
Şirket içinden sızan bilgilere göre, Meta çalışanları da Mark Zuckerberg’ün hayaline pek inanmıyor.
Şirket çalışanlarının metaverse'te yapılan değişikliklere alaycı bir şekilde yaklaştığı belirtilerek, "MMH" veya "Mark'ı Mutlu Et" gibi sözlerle projeye alaycı bir şekilde atıfta bulunduğu ortaya çıktı.
Meta'nın metaverse bölümünden sorumlu başkan yardımcısı Vishal Shah'da şirket personellerinin metaverse olan inancının az olduğunu fark ederek çalışanlarının mesaj kutusuna,
"Bu tasarladığımız ürünün neden her zaman kullandığımız diğer ürünler kadar sevmiyoruz?
Gerçek şu ki, biz Metaverse sevmezsek kullanıcılarımızın onu sevmesini nasıl bekleyebiliriz?" şeklinde bir mesaj bıraktı.

KİBİRİ ONU MAHVEDECEK

Eleştirmenler bu sanal dünyanın da insanlar için korkutucu bir yer olduğuna inanıyor.
Bir BBC araştırmacısı, 13 yaşında çocuk rolü yaparak metaverse evreninde bir dijital striptiz kulübüne kolayca erişebildiğini söyledi.
Çocuklara Şiddeti Önleme Ulusal Derneği (NSPCC) sözcüsü, Metaverse'ün bazı bölümlerini tasarım gereği tehlikeli olarak nitelendirdi.
Bazı eleştirmenler ise, "Çocuklara zarar veren, bireyselliği ve bölünmeyi körükleyen, demokrasiyi zayıflatan ve çok daha fazlasını içeren Meta'nın açgözlü CEO'su insanları bu uğursuz ortamda daha fazla zaman geçirmeye ikna edebileceğini düşünme cesaretine sahip. Sömürücü şirket. Tuhaf kibiri bu sefer onu mahvedecek" şeklinde ifadeler kullandı.
Mark Zuckerberg'ün yeni dünyası insanlardan pek güven oyu almış gibi durmuyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video