Mayıs 29, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

XBOX CEO’SU METAVERSE HAKKINDA KONUŞTU

Xbox

Microsoft Gaming’in (eski adıyla Xbox) CEO’su Phil Spencer, oyun dünyasına dair düşüncelerini dile getirdi.

Yazılım devi Microsoft’un oyun bölümü olan Microsoft Gaming’in (eski adıyla Xbox) CEO’su Phil Spencer, oyun dünyasına dair düşüncelerini dile getirdi. Spencer açıklamasında metaverse konusuna da değindi.
Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer, oyuncuların 30 yıldan uzun bir süredir metaverse içinde olduğuna inandığını belirtti. Phil Spencer açıklamasında bazı oyuncuların neden metaverse konusunda tereddüt ettiği konusuna da değindi. Kısa bir süre önce açıklama yapan Spencer, oyun tutkunlarının yeni olduğunu iddia ettikleri teknolojilerin yıllardır oyunlarda deneyimledikleri teknolojiler olduğu için oyuncuların metaverse’ü benimseyemediğini belirtti. Spencer açıklamasında, “Oyuncuların metaverse’e bakıp şöyle düşünmeleri benim için hiç de şaşırtıcı değil. Zaten kendime ait bir avatarım var, zaten ortak bir dünyaya girebilirim ve şimdiden sesli konuşmalar yaparak diğer oyuncularla etkileşime geçebilirim.” dedi.
Spencer açıklamasının devamında ayrıca, “belirli oyuncuların para kazanması için oyunculardan bir iş gücü” yarattıkları için kazan – kazan da dahil olmak üzere bazı eğilimler konusunda temkinli olunduğunu söyledi. Spencer daha önceden yaptığı açıklamalarda blockchain oyunlarının kazan – kazan ve NFT’leri kullanmasını eleştirmişti ve Microsoft’un “sömürücü” projelere yönelmesinin şimdilik planları dahilinde olmadığını belirtmişti. Son olarak Temmuz ayı içinde Microsoft’un sahibi olduğu Mojang Studios, sevilen oyunu Minecraft’ın bir NFT oyununa dönmemesi için topluluk yönergelerini güncellemişti.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video