Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

WhatsApp, METAVERSE’E ADIM ATIYOR

WhatsApp

WhatsApp, Meta Quest ile bağlantı kurarak ilk desteğini göstererek metaverse donanımını benimseme yolunda bir adım atıyor.  

WhatsApp, Meta Quest ile entegre olarak metaverse'e giriyor ve metaverse planlarına avatarların ötesinde bir bakış sunuyor.
Yaklaşan bir güncelleme, kullanıcıların WhatsApp hesaplarını Meta Quest VR başlıklarına bağlamasına izin vererek kullanıcı deneyimini iyileştirebilir.
Hâlâ geliştirme aşamasında olan bu özellik, WhatsApp'ın Meta'nın metaverse emellerindeki rolünü göstererek ilerlemeyi ve potansiyeli gösteriyor. Gelecekte entegre bir deneyim bekleyin.

WhatsApp’ın Metaverse Yolculuğu Başlıyor

Metaverse, 2022'nin konuşmasıydı, ancak çoğumuz onu denemek için hala şansımızı bekliyoruz. Hepimiz favori uygulamalarımızın buna nasıl uyum sağlayacağını merak ediyoruz. WhatsApp, geçen yıl avatarları tanıttığında bize, metaverse planlarına bir göz attı. Şimdi, en son beta sürümünde WhatsApp, Meta Quest ile bağlantı kurarak desteklenen metaverse donanımını kullanarak bunu daha da ileri taşıyor.
Yaklaşan bir WhatsApp güncellemesinde, kullanıcılar hesaplarını resmi olarak Meta Quest VR kulaklıklarına bağlayabilirler. WABetaInfo, yeni beta 2.23.13.6 sürümünü keşfederken bu özelliği keşfetti. Meta Quest bağlantılı cihaz özelliği hala geliştirme aşamasında olmasına ve resmi bir duyuru yapılmamasına rağmen, şimdiye kadar kat edilen ilerlemeyi bir ekran görüntüsü ortaya koyuyor. Mevcut beta sürümü, test edicilerin bağlantıyı denemesine veya kurmasına izin vermez, kurulum sürecinin bir önizlemesini sağlar.
Bazı hayranlar, resmi destek olmamasına rağmen, WhatsApp'ı sanal gerçeklik cihazlarına yüklemeye çalıştı. Ancak gelecek olan bu özellik, mevcut bir WhatsApp hesabını bir Meta Quest cihazına bağlayabilecek gibi görünüyor. WhatsApp, Android beta 2.23.12.12 gibi bağlantılı cihazları aktif olarak araştırmaktadır. Keşfedilen cihazlardan biri, bağlantılı cihazlar olarak iPad'lerin kullanılmasını içeriyordu ve bu da platformun erişimini daha da artırdı.
WhatsApp'ın yolculuğu daha yeni başladı. Anlamlı bir şekilde, Meta Quest ile potansiyel işbirliği, Meta'nın metaverse'teki emellerini gösterir. Umarım yakında, kullanıcılar bu teknolojinin getirme potansiyeline sahip yeni deneyimi sabırsızlıkla bekleyebilirler. 

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video