Mart 3, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Web3

İSTANBUL’DAKİ BLOK ZİNCİRİ, WEB3 VE KRIPTO ETKİNLİKLERİ 2023

Web3

Türkiye, bu yıl dünyanın önemli şehirlerinde yaşayan kripto ve Web3 severlerin katılacağı küresel etkinliklerde binlerce kişiyi ağırlayacak. Önde gelen kripto şirketlerinin bu etkinliklerde konuşmacı, sponsor ya da partner olarak yer alacağını da vurgulamak isterim.

Bu sene bitmeden gerçekleşecek olan küresel ve yerel etkinlikleri sizler için derlemeye çalıştım.

Cosmoverse

Cosmoverse; Cosmos ekosistemi, birlikte çalışabilirlik ve daha fazlasına odaklanan en büyük konferanstır. Cosmos topluluğu her yıl yeni bir şehre seyahat eder: 2021’de Lizbon, 2022’de Medellin, şimdi de İstanbul.

Cosmoverse, Cosmos dahil birçok ekosistemden etkili düşünce liderlerini bir araya getiriyor. Konferans, zihin açan açılış konuşmaları ve panel tartışmaları aracılığıyla toplumu en son gelişmeler, uygulamalar ve vizyoner fikirler hakkında eğitmeyi ve bilgilendirmeyi amaçlıyor.

Öne Çıkan Konuşmacılar: 

Ethan Buchman, CEO, Informal Systems,

Charles d’Haussy, CEO, dYdX Foundation

Sima Baktas, Founder, GlobalB Law

Tarih: 2-4 Ekim

Yer: Swissôtel The Bosphorus

 

Devconnect

Devconnect, Ethereum’un en önemli geliştiricilerini, araştırmacılarını ve topluluğunu bir araya getirmeyi amaçlıyor. Devconnect etkinliklerinde Ethereum’daki trend konular hakkında derin tartışmalar yapabilir ve halihazırda çözmeye çalıştığınız sorunlar üzerinde iş birlikleri yapabilirsiniz. Devconnect Cowork, ağ oluşturabileceğiniz ve Ethereum’da çalışan insanlarla tanışabileceğiniz bir yerdir.

Tarih: 13-19 Kasım 2023

Yer: İstanbul Kongre Merkezi

 

İstanbullish

30 Eylül’de Feriye Sarayı’nda Türkiye’nin ilk Hedera temalı etkinliği düzenlenecek. Etkinlikte Hedera, Ernst & Young, TÜBİTAK ve diğer önemli kurumlardan üst düzey temsilciler konuşma yapacak. Blok zinciri ve kripto düzenlemeleri gibi konuların ele alınacağı etkinliğin, İstanbul’un blok zinciri teknolojisindeki önemli konumunun anlaşılması için oldukça değerli olduğunu söyleyebiliriz.

Öne Çıkan Konuşmacılar:

Max Lurya – Moderator /Host,

Ian Utile – Chief of Staff at HEDERA

Hilal Baktaş – Co-Founder of CryptoFemale

Michael Cito –  Co-founder Cosmoverse & CryptoCito

Dr. Aytunç Yıldızlı – Avalanche Foundation

Tarih: 30 Eylül

Yer: Beşiktaş-Feriye

 

EMERGE 

EMERGE, gelişmekte olan pazarlardaki start-up’lara ve yeteneklere teknoloji alanındaki küresel yatırım, iş ve kariyer fırsatları sunan bir platformdur. Birçok konferans düzenleyen ve eğitim kampları organize eden şirket, yakında bir eğitim teknolojisi platformu başlatmayı planlıyor. 2018 yılında Belarus’ta kurulan EMERGE, o tarihten bu yana Doğu Avrupa ve Orta Asya’nın en önde gelen start-up konferanslarından biri haline geliyor.

EMERGE, Orta ve Doğu Avrupa, Orta Asya ve MENA bölgesindeki teknoloji meraklıları, kurucular, topluluk liderleri, büyük şirketler ve yatırımcılar için bir buluşma noktasıdır. Konuşmacıları arasında teknoloji sektöründen deneyimli profesyoneller bulunmakta ve Microsoft, Facebook, Nike, WhatsApp, WeTransfer, Wargaming, Tilda Publishing gibi büyük firmalardan temsilciler yer almaktadır.

 

İlginizi çekebilir: ÖZEL RÖPORTAJ: İSTANBUL BLOCKCHAIN WEEK KURUCUSU ERHAN KORHALİLLER

 

Konuşmacılar, küresel teknoloji hareketleri hakkındaki deneyimlerini ve görüşlerini paylaşırlar. EMERGE, Silikon Vadisi’nden farklı bölgelere açılan start-up’larla teknoloji ve yeteneklerin yeni yüzünü tanıtmayı hedeflemektedir.

Öne Çıkan Konuşmacılar: 

Fonz Morris – Lead Product Designer, Global Conversion & Monetization, Netflix

Daron Yondem – Azure Application Innovation Tech Lead Microsoft

Lale Can Gözübüyük – Regional Director, Country Manager, Turkey Plug & Play Tech Center

Tarih: 2-3 Ekim

 

FutureGo Summit

Dijital dönüşüm dönemi başlamak üzere. Liderlerin iz bırakmak ve geride kalmamak için en yeni teknolojilere hızla adapte olması ve çevrimiçi alandaki değişikliklere ayak uydurması gerekiyor. FutureGO Teknoloji Zirvesi de bu konuda rehberlik etmek için öne çıkıyor. İki gün sürecek olan bu etkinlikte sektör liderleri; yapay zeka, yeni Web3 iş akışları, dijital moda, üretken sanat, bir pazarlama aracı olarak meta veri tabanı ve fiziksel deneyimler gibi konuları ele alacak ve teknoloji dünyasındaki en yeni fırsatları, zorlukları ve sorunları masaya yatıracak. Program; iş süreçlerini, yönetimi, kurum kültürünü ve müşteri deneyimlerini nasıl etkileyeceğini anlamaya yardımcı olan içeriklerle dolu olacak.

Öne Çıkan Konuşmacılar: 

Kristina Lucrezia – Editor-in-Chief, Cointelegraph

John Biggs Author – TechCrunch

Stewart Rogers – Editor-at-Large, Dataconomy

Yer: Ataşehir Atatürk, Ataşehir Blv.

Tarih: 6-7 Ekim

 

Synopsis Istanbul

Synopsis, çok çeşitli blok zinciri, Web3, meta veri tabanı, GameFi, NFT ve kriptografiyle ilgili diğer konuları inceleyen büyük ölçekli bir uluslararası zirve ve kripto endüstrisi toplantısıdır. Hem sektör profesyonellerine hem de kripto ve blok zinciri teknolojisiyle yeni tanışanlara uygundur.

Öne Çıkan Konuşmacılar: 

Evan Auyang – Group President at Animoca Brands

Carl Runefelt – Founder of CryptoJobs, Forbes 30U30

Massimo Morrini – Chief Economist at Algorand Foundation

Tarih: 2-3 Kasım

Yer: Yenibosna Merkez, Pullman Istanbul Hotel & Convention Center

 

Binance Blockchain Week

Divan Kuruçeşme’de 8-9 Kasım’da düzenlenecek olan Binance Blockchain Week 2023, Boğaziçi’nin etkileyici manzarasında blok zinciri ve Web3’ün geleceği hakkında önemli tartışmalara ev sahipliği yapacak. İki ana sahnede Web3’ün geleceğini şekillendirecek 100’den fazla etkili isim bir araya gelecek. Bu etkinlik, geçen yıl Paris ve Dubai’de gerçekleşen büyük başarının ardından düzenleniyor.

 

İlginizi çekebilir: WEB3’ÜN ÖNDE GELEN İSİMLERİ BINANCE BLOCKCHAIN WEEK İLE İSTANBUL’DA!

 

Dünyanın dört bir yanından 2,000’den fazla katılımcının beklendiği konferansta, katılımcılar en son sektör yenilikleri ve trendleri hakkında bilgi sahibi olacak. Binance’in kurucu ortağı Yi He, etkinliğin ana amacının blok zinciri ve Web3 endüstrisini birlikte büyütmek olduğunu vurguluyor. İlgilenenler, Binance Live üzerinden etkinliği çevrimiçi olarak da takip edebilecek. Binance Blockchain Week 2023, teknoloji meraklıları için kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor.

Tarih: 8-9 Kasım

Yer: Divan Kuruçeşme Kuruçeşme, Beşiktaş

 

Staking Summit

Staking Zirvesi, lider PoS protokolleri, doğrulayıcılar, yatırımcılar ve staking uzmanlarından en etkili isimlerin katılması beklenen iki günlük olağandışı bir konferans.

Öne Çıkan Konuşmacılar: 

Justin Sun – Founder, Tron

Anton Bukov – Co-Founder, 1inch

Martin Köppelmann – Co-founder and CEO, Gnosis

Doruk İşmen – Turkey Country Lead, dYdX Foundation

Tarih: 10-11 Kasım

Yer: Wyndham Grand Levent

 

ETHGlobal Istanbul

ETHGlobal Istanbul, dünyanın dört bir yanından Ethereum için geleceği şekillendirmek isteyen geliştiricilere kapılarını açıyor. Ethereum’a duyduğu ilgiyle bilinen yerel topluluğun yanı sıra farklı bölgelerden gelen uluslararası katılımcıları da ağırlamayı hedefleyen etkinlikte yaklaşık 1500 topluluk üyesinin yer alması bekleniyor.

İstanbul’un benzersiz coğrafi konumu, etkinlik için mükemmel ve kültürel olarak zengin bir atmosfer sunuyor. Özellikle Devconnect 2023’ün hemen ardından gerçekleşecek olan bu hafta sonu etkinliği, katılımcılarına unutulmaz anlar vaat ediyor.

Etkinlik, katılımcılarına ICC (İstanbul Kongre Merkezi)’de 500,000 ABD dolarından fazla ödül kazanma fırsatı sunuyor. Aynı zamanda yenilikçi projelerin yalnızca 36 saat içerisinde hayata geçirildiği mükemmel bir zemin hazırlıyor. Bu etkinlik, Ethereum hakkında daha önce pek bir şey duymamış olanlar için bile blok zinciri teknolojisi ve kripto para dünyasına dair heyecan verici bir giriş fırsatı olabilir.

Tarih: 17-19 Kasım

Yer: ICC – İstanbul Kongre Merkezi

 

Türkiye’nin küresel ve yerel Web3 / kripto etkinlikleri artarak devam edecek gibi görünüyor. Etkinlikleri buradan takip edebilirsiniz.

KAYNAK

Instagram
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video