Mayıs 29, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

“UMUDU KESTİ, TWITTER’A RAKİP ÇIKARMAYA HAZIRLANIYOR”

çalışıyor

Meta, geçtiğimiz aylarda Elon Musk’ın satın aldığı Twitter’ın yerini almak amacıyla yeni bir sosyal medya uygulaması üzerinde çalışıyor.

Meta'nın uygulaması, 2016 yılında başlatılan Twitter benzeri bir hizmet olan Mastodon'a güç veren benzer bir çerçeveye dayanacak. Twitter benzeri bir uygulama, Meta'nın Elon Musk liderliğindeki şirkette maliyet azaltmanın yaygın olduğu mevcut kaostan yararlanmasını sağlayacak.
Twitter, Musk'ın geçen yılın sonlarında platformu devralmasından bu yana reklam tabanını elinde tutmakta zorlanıyor. Şirketler, Twitter'ın askıya alınan hesapları geri getirme ve dolandırıcıların firmaları taklit etmesiyle sonuçlanan ücretli bir hesap doğrulamasını serbest bırakma hamlesinin ardından harcamalarını geri çekti.
Meta'nın Twitter planları, en büyük platformu olan Facebook'un daha genç bir kitlenin ilgisini çekmekte zorlandığı ve kullanıcıların etkileşime girdiği ve çalıştığı sanal bir dünya olan metaverse'e yaptığı büyük yatırımların en azından yakın vadede karşılığını alacağına dair çok az işaret gösterdiği bir dönemde geliyor.
Video paylaşım uygulaması Instagram da içerik üreticilerinin ya da popüler fenomenlerin TikTok için platformu terk etmesiyle sıkı bir rekabetle karşı karşıya.

Metaverse ilgisi azalıyor

Meta'nın yeni uygulamayı ne zaman kullanıma sunacağı hemen belli olmadı. New York merkezli Great Hill Capital'in başkanı ve yönetici üyesi Thomas Hayes, "Meta'nın geçmişi, yenilikçi ya da geliştirici olmaktan çok satın alıp büyütme konusunda iyi oldukları yönünde... Twitter'ı kopyalamak söz konusu olduğunda, bu sadece savunmaya yönelik bir hareket" dedi.
Hayes, sözlerini şöyle sürdürdü: "Her şeyi deniyorlar... En azından Twitter gibi mini bir blog sitesinde, metaverse yatırımından çok daha hızlı bir zaman çizelgesinden para kazanmaya başlayabileceği beklentisi var."
Analistler, Meta'nın metaverse'e yaptığı yatırımların 2030 yılına kadar gelir artışına yol açmayacağını söyledi. 

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video