Nisan 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

TÜRKİYE’DE TAPULAR METAVERS’E TAŞINIYOR

Metaverse'e
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Türkiye'nin dijitalleşmesini sağlayacak önemli bir adım attı. Pilot bölge Amasya'ya dair tüm tapu ve kadastro bilgilerini dijital dünyaya uyarlayan yetkililer, bir anlamda Türkiye'yi Metaverse'e taşımanın ilk adımlarını atmış durumdalar.
Edinilen bilgilere göre Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Metaverse ekosistemlerine hazır olmak için harekete geçti. Uçak ve uydu görüntüleri üzerinden 3 boyutlu şehir modelleri oluşturmaya başlayan kurum, tapu ve kadastro bilgileri ile binaların mimari projelerini de 3 boyutlu hale getirdi. Yapılan çalışmalar, Türkiye'nin Metaverse ekosistemlerine hazır hale getirilmesini sağlayacak.
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar, önümüzdeki günlerde bir çalıştayın konusu olacak. Yetkililerle birlikte alanında uzman isimler ve akademisyenlerin de katılacağı bu çalıştayda, sistemin tüm detayları anlatılacak. Bu çalıştayın, dijital Türkiye'nin oluşturulabilmesine önemli katkılar sağlaması hedefleniyor.

AMASYA METAVERSE’TE PİLOT BÖLGE

Sabah'ın haberine göre Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Amasya'yı Metaverse ekosistemi için pilot il seçti ve metaverse'e taşımaya hazır hale getirdi. Bu bağlamda; kentteki tüm yapılar, adresler, mimari projeler, gayrimenkul değerleri ile tapu ve kadastro bilgileri, Amasya için dijital ortamda uyarlandı. Dijital Amasya, az önce bahsettiğimiz çalıştayda katılımcılara tüm detayları ile gösterilecek.

Twitter 
Instagram 
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video