Mayıs 22, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

TÜRKİYE METAVERSE’TE LİDER Mİ OLACAK?

lider
Son dönemlerde tüm dünyada popüler bir sanal gerçeklik olan Metaverse ile ilgili bilgilendirme yapan AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, “Bu yeni başlayan, hızla gelişecek ve birçok sektörü de etkileyecek bir alan. Türkiye, bu alanda liderlik yapabilecek ve mevcudiyet gösterebilecek pozisyondadır. Sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve blok zincir teknolojileri bu ortamın yapı taşları” dedi.
Ömer İleri, geçtiğimiz günlerde TBMM Anayasa ve Adalet Komisyonu üyeleriyle bir araya geldiği toplantıda, milletvekillerinin ‘Metaverse’ ile ilgili sorularını cevapladı.
Toplantıda, sanal evrenlerde alım ve satımlarda ciddi paraların olduğunu vurgulayan İleri “Millî ve yerli birçok ürün hayata geçecek. Her yeni platform fırsatların yanında riskler de barındırıyor. Kripto varlıklar kanun tasarısı hazırlıkları sürüyor” ifadelerini kullandı.
 İleri, Metaverse kavramının değerlendirileceği çalıştayla ilgili milletvekillerine bilgi verdi. Edinilen bilgilere göre, AK Parti’de hazırlıkları bir süredir süren Metaverse çalıştayının bu ay içerisinde gerçekleştirileceği ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı aktarıldı.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video