Nisan 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

TOKYO ÜNİVERSİTESİ METAVERSE’TE KURS AÇACAK

Üniversitesi

Tokyo Üniversite, Japonya’daki yenilikçi teknolojilerde kalifiye işçi eksikliği göz önüne alındığında, bu projeyi başlatma zamanının geldiğini iddia ediyor. Son birkaç ayda Japonya’da çeşitli metaverse uygulamaları oldu.

Tokyo Üniversitesi (Todai), bu yıldan önce metaverse'te çeşitli kurslar sunmayı planlıyor. Cumartesi günü, yerel bir medya kuruluşu olan Asahi Shimbun'dan yayınlanan raporda, açılacak kurslara katılacakların yaşları veya mevcut eğitim durumları ne olursa olsun herkese uygun olacağını belirtiyor.
Raporda ayrıca Tokyo Üniversitesi'nin bu metaverse kurslarını mühendislikle ilgili mezunlarla ve mühendislik fakülteleri aracılığıyla vereceği de belirtildi. İdeal olarak, Üniversite bu tür dersleri ilgili dereceler için özel öğretim üyeleri aracılığıyla sunuyor.
Öğrenciler, çalışmanın tamamlanmasının ardından sertifika alacaklar. Tokyo Üniversitesi, ülkenin dijital dönüşümü ve ileri teknoloji sektöründe yetersiz kalifiye işçiler olduğu için bu yeni kurs yelpazesini başlattığını söyledi.
Üniversite yetkililerine göre, bu kursları metaverse'te sunmanın yararı, sosyal itibarı, yaşı, ikamet ettiği yer veya cinsiyeti ne olursa olsun herkesin bilgi bilimi ve mühendisliği hakkındaki bilgilerini geliştirebilmesidir.
Bazı blok zinciri tabanlı kursların NFT'leri içermesi muhtemel olsa da, sunulan kurslardan biri olarak özellikle belirtilmemiştir. Çoğu kişi, meta veri deposuyla birlikte tartışıldığı için NFT'ler hakkında daha fazla bilgi edinmekle ilgilenecektir. Ayrıca ünlü metaverse markalarının sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.
Ortaokul ve lise öğrencileri metaverse hakkında tanıtım eğitimi alacaklardır. Bununla birlikte, mühendislik ve bilim dahil olmak üzere ilgili alanlarda iş bulmanın olası yolları hakkında daha fazla bilgi edineceklerdir. Tokyo Üniversitesi ayrıca eğitimi çevrimiçi ve yüz yüze etkileşimler yoluyla vereceğini söyledi.
Üniversite öğrencileri ve halihazırda çalışanlar, ilgili çevrimiçi kurslar aracılığıyla yeniden beceri kazanma ve becerilerini geliştirme şansına sahip olacaklar. Bu tür kurslar arasında girişimcilik, Yeni Nesil iletişim teknolojisi ve yapay zeka bulunmaktadır. Üniversite ayrıca daha fazla kadını bu kurslara kaydolmaya teşvik etmeyi umuyor. Okula göre, mühendislikte kadın sayısı erkeklerden önemli ölçüde azdır.

Japonya’nın meta veri deposu alanı

Sakinler metaverse teknolojisi için daha fazla kullanım örneği bulmaya devam ediyor. Bu nedenle, son birkaç ay içinde Japonya'da metaverse ile ilgili birkaç uygulama başlatıldı. Pazartesi günü, bir başka popüler haber kaynağı olan Japan Today, JACFA'nın SecondLife metaverse platformunda sanal bir destek alanı başlattığını bildirdi.
JACFA, Japonya'nın altıncı büyük şehri Fukuoka'dan bir destek grubudur. Hikkikomorileri topluma yeniden entegre etmeyi amaçlıyorlar. Hikikomori, evlerini terk etmek istemeyen insanlardır. Birçok sakin, bu konuyu ülkede büyük bir sosyal sorun olarak görüyor.
Bu nedenle, JACFA buna temkinli yaklaşıyor. İlk adımı, bu kişiye fiziksel etkileşimler yapması için baskı yapmadan yardımcı olmaktır. Yılın başlarında, NSG kolej liginin 2022 başlangıç ​​töreni metaverse'te gerçekleşti. Törene 29 ticaret okulundan toplam 3.800 öğrenci katıldı. Etkinlik, katılımcıların COVID-19'a yakalanmasını önlemek için sanal olarak gerçekleşti.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video