Nisan 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

SONY’DEN DEV ADIM

Sony

Elektronik devi Sony, eğlence stratejisinin bir parçası olarak metaverse deneyimlerle ilgili yeni bir yol haritası çıkardı. Daha çok Meta odaklı bir yaklaşım izleyeceğini duyurdu.

Playstation markasının sahibi olan şirket, Fortnite oyununun yapımcıları Epic’e ve başka bir oyun stüdyosu olan Bungie’ye yapılan önceki yatırımların bu yeni hamlenin bir parçası olduğunu açıkladı.

Sony, Metaverse’ü ciddiye alıyor

Oyun ve eğlence markaları artık daha fazla kullanıcıyı ekosistemlerine girmeye ikna etmek için metaverse deneyimlerini entegre etmeye çalışıyor. Eğlence ve oyun söz konusu olduğunda en etkili şirketlerden biri de Sony. Şirket, müşterilerin ilgisini çekmek için daha fazla metaverse’ten ilham alan deneyimler eklemekle ilgilendiğini duyurdu.
Bu hafta düzenlenen yıllık strateji toplantısında Sony CEO’su Kenichiro Yoshida şunları söyledi:
“Metaverse aynı zamanda oyunların, müziğin, filmlerin ve animenin kesiştiği bir sosyal alan ve canlı ağ alanıdır.”
Sony’nin diğer şirketlere yaptığı önceki yatırımları arasında popüler çevrimiçi franchise Fortnite’ın yapımcıları Epic Games ve Destiny serisinin yaratıcıları Bungie yer alıyor. Şirket tarafından sunulan rakamlara göre, son mali yılda gelirin %50’den fazlası Sony’nin oyun, film ve müzikle ilgili hizmetleri kapsayan eğlence bölümü.

Playstation ve diğer metaverse oyuncuları

Sony, meta veri aktarımı sektöründe liderler arasında bir yer elde etmek için Playstation’ı öne çıkarmayı planlıyor. Sony Playstation, dünyadaki en büyük kurulum kullanıcı tabanlarından birine sahip. Bu nedenle bu yeni “Metaverse Push” için bir araç olarak hizmet edebilir. Bu anlamda şirket , “çeşitli işleri ve oyun teknolojisindeki uzmanlığı tarafından sağlanan benzersiz güçlerden yararlanmayı sağlayabilir.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video