Temmuz 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

CHRISTINE LAGARDE’DAN KRIPTO PARA ÇIKIŞI

Lagarde

ECB Başkanı Lagarde, kripto paraların “değersiz, beş para etmez” olduklarını öne sürdü ve düzenlemeler yapılması gerektiğini söyledi.

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, kripto paraların "değersiz, beş para etmez" olduklarını öne sürdü ve insanların yaşamları boyunca biriktirdikleri ile kripto paralarda spekülatif hareketlerde bulunmaktan uzaklaştıracak düzenlemeler yapılması gerektiğini söyledi.
Riskleri anlamayan, her şeylerini kaybedecek ve büyük hayal kırıklığına uğrayacak insanlar için endişe ettiğini belirten Lagarde, "Bu nedenle kriptolara düzenleme getirilmesi gerektiğine inanıyorum" dedi.
Foreks'te yer alan habere göre, Kriptoların değeri konusunda kuşkulu olduğunu da ifade eden Lagarde, ECB'nin dijital euro projesinin ise gelecek 4 yılda gerçekleşebileceğini vurguladı.
Lagarde, "Benim çok mütevazi değerlendirmeme göre, kripto paralar değersiz, beş para etmez, hiçbir şeye dayanmıyorlar, bir güvenlik çıpası olarak hareket edecek bir varlığa dayanmıyorlar" diye konuştu.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video