Nisan 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

SAMSUNG, KENDİ METAVERSE’ÜNÜ İNŞA EDİYOR

samsung

Samsung, internet dünyasının gelişen teknolojilerine ayak uydurmaya devam ediyor. Metaverse’e ve NFT koleksiyonlarına destek veren ve bu konuda çalışmalarına devam eden şirketin bir sonraki hedefi; kendi metaverse’ünü inşa etmek.

Neredeyse tüm sektörlerden pek çok şirket NFT koleksiyonu çıkartmaya devam ederken, metaverse'te giderek büyüyüp, gelişiyor. Geçtiğimiz gün de sizlerle metaverse’ün Türkçe karşılığı haberini paylaşmıştık. Metaverse, ilk çıktığı zamanlar tartışmalara sebep olduğu gibi, Türkçe karşılığı için sunulan öneri de benzer tartışmaları beraberinde getirdi. 
Ancak tabii ki üzerinde çokça tartışma dönen platform, büyük başarılara imza atmaya devam edecek gibi görünüyor. Şirketler de bu gelişimin bir parçası olmak için çalışmalarına hız kazandırdı. Vestel ve Spotify'ın metaverse'te gerçekleştirdiği çalışmaların ardından sanal dünyaya verdiği destekle bilinen Samsung, kendi metaverse'ünü yaratacağını duyurdu. 

Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan lansmanlarda yeni detaylar gelebilir

Samsung, bu sıralar sıklıkla yeni çalışmalar ve değişimlerle gündeme geliyor. Geçtiğimiz aylarda şirket, ilk metaverse mağazasını açmış ve büyük bir ses getirmişti. Sıklıkla da metaverse'teki gelişmeleriyle gündeme gelen ve sanal dünyadaki gelişmeleri takip eden şirketin bir sonraki hedefi ise kendi metaverse’ünü oluşturmak.  
Sanal dünyanın öncü şirketleri arasında yer almak için çalışmalarına hız kazandıran şirketin metaverse planlarıyla ilgili fazla bir detay paylaşılmadı. Ancak Samsung Başkan Yardımcısı Han Jong Hee konuyla ilgili olarak “Samsung’un metaverse versiyonunu meydana getireceğiz. Yeni fikirler üreterek, bunları gerçekleştirmemiz konusunda bizlere yardımcı olun. Müşterilerin yeni deneyimleri yaşamalarını sağlamak için metaverse cihazlarını ve çözümlerini piyasaya süreceğiz” sözlerini dile getirdi. Metaverse ile ilgili detaylar için ise önümüzdeki günlerde gerçekleşecek lansmanlarda daha fazla ayrıntı verilebileceği işaret edildi.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video