Temmuz 25, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para Metaverse NFT

RED BULL METAVERSE’TE YERİNİ ALIYOR

Red
Meta veriye geçiş yapmaya başlayan en son şirket, 3 Mart 2022'de bir ticari marka başvurusunda bulunan Avusturyalı enerji içeceği devi Red Bull oldu.
Son haftalarda ve aylarda, genel olarak sanal gerçeklik olarak adlandırılan metaverse, birçok sayıda markanın ilgisini çekmeye devam etti.
Meta veriye geçiş yapmaya başlayan en son şirket, 3 Mart 2022'de bir ticari marka başvurusunda bulunan Avusturyalı enerji içeceği devi Red Bull oldu. Bu da firmanın meta veri üzerinden takas edilemez tokenlar (NFT'ler) sunmayı planladığını belirtiyor.

RED BULL, TİCARİ MARKA BAŞVURULARIYLA NFT’LERE VE METAVERSE’E GİRİYOR

Lisanslı metaverse ticari marka avukatı Michael Kondoudis 8 Mart Salı günü Red Bull'un, ticari marka başvurularıyla NFT'lere ve metaverse'e girmek için başvuruda bulunduğu haberini duyurdu. Ayrıca, Twitter'da şirketin NFT'ler, hem sanal hem de kripto para birimleri, giyim, içecek ve spor malzemeleri ile bir dizi finansal değişim hizmetleri ile multimedya sunmayı planladığını açıkladı.
Spesifik olarak, ticari markalar Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisine (USPTO) 97293326 kayıt numarası altında dosyalanmış.

Yükselen meta veri deposunda ticari marka uygulamaları

Şirketlerin, işletmelerin ve ünlülerin bir süredir metaverse'teki varlıklarını artırdıklarını belirtmekte fayda var ve bu, bu hızla büyüyen trendin en son örneği.
7 Mart'ta ise Amerikan çokuluslu enerji şirketi Chevron, adı ve logosu için metaverse ile ilgili yeni bir ticari marka başvurusunda bulunmuştu.
Kondoudis, daha önce, teknoloji endüstrisi dışındaki şirketlerin proaktif, ileri görüşlü bir yaklaşım geliştirerek ve böyle bir değişim için zemin hazırlayarak sanal bir pazara geçiş için giderek daha fazla hazırlandıklarını kaydetti.
Konu ile ilgili ise şu ifadelere yer verildi;  “Metaverse gerçektir ve işletmelerin buna göre plan yapması gerekiyor. İşletmelerin artık bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini merak etmesine gerek yok. Bu sadece bir zaman meselesi"

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video