Mart 3, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

PUBG YARATICISI METAVERSE DÜNYA OLUŞTURUYOR

dünya

PUBG yaratıcılığını üstlenen ünlü yapımcı Brendan Greene, yeni bir dünya yaratıyor. Sanal bir ortam kurmayı planlayan yapımcı, buradan para kazandırmanın yollarını arayacak.

PUBG yaratıcısı Brendan Greene, blockchain destekli bir sonraki oyununu açıkladı. Artemis, Nathan Brown’ın Hit Points’inde açıklandığı gibi NFT’leri içeren bir metaverse oyunu olacak. Greene: ”Ben sadece istediğim şeyi yapacağım. Artemis, insanlara çokça eğlence çokça zevk ve yapacak çok anlamlı şeyler verecek. Ama buna metaverse denmesinin bir önemi yok. İnsanların ona ne isim vermek istediği umurumda değil.” dedi.
Oyun, oyuncuların yaratabilecekleri bir dünya olduğu için, oyuncuların yarattıklarından para kazanmalarının bir yolunun gerekli olduğu belirtiliyor. Dijital bir yer inşa ettiğini belirten yapımcı, dijital bir yerden değer elde edebilmek istediğini belirtti. Bu oyunun herkese açık olduğunu ekleyen Brenden, herkes kendinden bir parça barındırabilir diye ekledi.

PUBG Yapımcısının Hayali Yeni Bir Dünya Yaratmak

PUBG yaratıcısı Brendan, büyük projesi Artemis ile Amsterdam’da PlayerUnknown Productions‘ı kurmak için 2019‘da PUBG geliştirme ekibinden ayrıldı. Bu projenin yüz binlerce oyuncunun istedikleri her şeyi yapıp oynayabileceği, bir sanal dünya olması amaçlanıyor. Aynı zamanda, sanal dünyayı doldurmak için AI kullanılacak. Bu, oyundan ziyade de bir araştırma projesi olmuş olacak.
Artemis’in sonunda ne olacağı, orada yaşamayı, oynamayı ve yaratmayı seçen insanlara bağlı olacak. Brendan, bu işin sistemler üzerine kurulu olacağını ancak bir süre sonra denetlenmeyeceğini belirtti. Kısaca gerçek dünya gibi burada da hiçbir şeyin dönüşü olmayacak.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video