Haziran 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

PRINGLES METAVERSE’E GİRİŞ YAPTI

Pringles

Atıştırmalık üreticisi Pringles, oyunculara Train Sim World 2’de NPC olarak hareket etmeleri için 25.000 $ kazanma şansı sunan metaverse pazarına giriyor.

Atıştırmalık üreticisi Pringles’ın, hayranlara Train Sim World 2’de bir NPC rolü üstlenmeleri için ödeme alma şansı sunarak katılmayı planladığı metaverse'e olan ilginin büyüdüğü artık inkar edilemez bir gerçek.
Metaverse kavramı yakın zamanda sanal sunum yazılımı sahibi Mmhmm’nin CEO’su Phil Libin ve diğer endüstri ağır topları tarafından kınansa da, birçok büyük teknoloji şirketi bu tür girişimleri sürdürmeye devam ediyor. Epic Games ve Bandai Namco’dan SEGA ve Microsoft’a, teknoloji ve oyun alanlarındaki etkili katılımcıların metaverse’ün yakın geleceğin önemli bir parçası olduğuna inandığı açık.

Pringles Artık Metaverse’te

Bu garip iş listesi aslında Pringles’in “Stay in the Game” reklam girişiminin bir parçası; Şirket ile İngiltere merkezli reklam şirketi Gray London arasındaki işbirliğinin sonucu. Adaylar Haziran sonunda seçildi ve kazanan 11 Temmuz’da açıklanacak. Pringles’ı ve 25.000 dolarlık çekilişi metaverse gibi trend olan oyun konularına bağlamanın garip bir yolu ancak şirket 2021’de bir Halo promosyonu ile oyun dünyasına zaten adım atmıştı.
Bir başka tuhaf işbirliği, 2020’de şirketin yanlışlıkla Xbox Series X’in fiyatını bir reklam yoluyla sızdırdığı düşünüldüğünde gerçekleşmişti. Yaklaşık sekiz yüz dolarlık spekülatif satış fiyatının hatalı olduğu çok açıktı ancak garip bir şekilde, Pringles ve Xbox bir kez daha bir araya geldi; bu tuhaf reklamcılık çabasının merkezinde yer alan Train Sim World 2, Xbox Game Pass’te mevcut.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video